Metal Gear Hideout

 25.9.2021


Informace

  • Počet článků: 42
  • Celkem přečtení: 104124

Události, reportáže, teorie, zajímavosti - to vše najdete v sekci Články. Máte-li zájem podílet se na psaní článků, pošlete nám e-mail, prosím.


Mějte na vědomí, že můžete jakýmkoli způsobem pomoci tomuto webu a obohatit tak Metal Gear komunitu.

RECENZE MGS: Portable Ops!

Počet přečtení: 2767
Kategorie: MGS: PO [ seznam kategorií ]

Administrátor (snakeeater)

por.png Jako vánoční dárek Vám Metal Gear Hideout přináší kompletní recenzi Metal Gear Solid: Portable Ops, která v sobě obsahuje i kompletní popis příběhu a charakteristiku postav. Spoilerické části jsou ale odděleny. Takže všem Veselé Vánoce!!!

1. Metal Gear na PSP
2. Gameplay
3. Intermission
4. Cut-scény
5. Multiplayer
6. Příběh – spoilery!
7. Postavy – spoilery!
8. Závěr+hodnocení

Metal Gear na PSP

   

Metal Gear se na Playstation Portable poprvé objevil na konci roku 2004, kdy v Japonsku vyšel první díl série Metal Gear Acid. Nový karetní systém dělal z MGA spíše RPG než stealth akci i tak si ale fanoušci vyprosili druhý díl, který přinesl spoustu změn v karetním systému a také výraznou změnu grafiky. Borci z Konami protentokrát zvolili cel-shading. Další titul pro PSP bylo komixové zpracování MGS1 s názvem MGS: Digital Graphic Novell. Mezitím už sklízel na PS2 úspěch MGS3. 5.12.2006 vyšlo na PSP pokračování MGS3 s názvem Metal Gear Solid: Portable Ops - první opravdový MGS titul pro PSP(vyžaduje firmware 2.81). Pokusím se vám co nejdetailněji přiblížit, jaké to je plížit se po nepřátelském území, velet vlastní jednotce, organizovat povstání…zkrátka a jednoduše, odpovíme si na otázku: Jaký je Metal Gear Solid na PSP??

Gameplay

Portable Ops je rozdělen na 3 části – gameplay, komixové cut-scény a intermission, což je pauza mezi jednotlivými misemi. Jak se tedy změnil gameplay? Hned v prvním okamžiku, co hru zapnete, poznáte, že se oproti předchozím dílům hodně změnilo ovládání. Na obrázku vidíte, co jaká tlačítka dělají.Snake je vybaven sonarem, který registruje všechny zvuky v okolí a podle intenzity zvuku lze určit, jak je zdroj daleko. Vnitřní kruh sonaru ukazuje zvuky, které dělá sám Snake a vnější kruh zobrazuje ostatní zvuky. Mimo Life Bar, který zobrazuje životy, je zde stejně jako v předchozích dílech Stamina Bar. Podle toho, jak postavu namáháte, stamina ubývá a pokud klesne na nulu, postava umírá. Doplňovat ji můžete pomocí Rations. Důležitým prvkem hry je uvězňování strážných a následné naverbování do vaší jednotky. V praxi to funguje tak, že Snake strážného napadne a schová ho do dodávky, kterou přijel do lokace. Později se v intermission zobrazí oznámení, že se strážný rozhodl přidat k FOX HOUNDu. Největším mínusem gameplaye je rozhodně kamera. Hráč si ji sice může pomocí šipek natáčet, v některých situacích se ale chová velice zvláštně. Pokud zrovna bojujete proti nepříteli, může se vám stát, že kamera bude natočená úplně jinam a vy na svého protivníka ani neuvidíte. Než se vám podaří kameru pořádně natočit, můžete být už mrtví. Prostě styl, kterým tohle Kojima Productions vyřešili, není nejlepší. Je sice příjemné, že od MGS3: Subsistence je v MGS kompletně 3D kamera, v případě Portable Ops se to ale nevyvedlo tak, jak mělo. Po chvilce hraní si na to ale zvyknete. Snake samozřejmě nezapomněl na CQC, stejně jako v MGS3 můžete vojáky vyslýchat, srazit k zemi nebo chytit zezadu pod krkem. Rychlé mačkání čtverečku ale vojákovi nezlomí vaz, jako tomu bylo v MGS3, ale pouze to vojáka omráčí, což se hodí, když ho chcete naverbovat. Z pohledu první osoby se střílí celkem pohodlně, tentokrát se můžete s tímto pohledem i volně pohybovat. Přes vysílačku si z pochopitelných důvodů už tolik nepokecáte. Rozhovory přes vysílačku nejsou dabované a navíc při opakovaném volání opakují pořád ty samé hlášky. Samozřejmě, že nemusíte celou dobu hrát jenom za Snaka, můžete hrát i za jiné členy FOX HOUNDu. Ostatní prvky MGS3 jako léčení nebo kamufláž v Portable Ops nejsou. Kamuflovat se v Portable Ops můžete jen tak, že si do týmu vezmete vojáka se stejnou uniformou jako vojáci v dané lokaci a budete hrát za něj. Tak se vám v levém horním rohu objeví obrázek chameleona, což znamená, že splýváte s ostatními.

Cut-scény

Cut-scény jsou tentokrát provedeny v komixových animacích. Slavný autor komixů Ashley Wood, který již pracoval na předchozích MGS komisech, se opět vrhl do díla a kreslil zvlášť scénu a zvlášť postavy, aby se mohly po scéně pohybovat. Délka cut-scén se pohybuje od 40 sekund až po 10 minut. V kombinaci s opravdu kvalitním dabingem jsou komixové části opravdu povedené a rychle posouvají děj kupředu. Když už jsme u toho dabingu, v Portable Ops se vrací známí dabéři z předchozích dílů MGS: samozřejmě David Hayter(Snake), Heather Halley(Paramedic), James C. Mathis III.(Sigint), Joshua Keaton(Ocelot) a dokonce i Quinton Flyn, který využil svého tenkého hlásku, aby namluvil některé strážné vojáky. Když jsem je slyšel mluvit, tak jsem si myslel, že mluví nějaké holky. Skvělý MGS vtípek. Noví dabéři jsou ale opravdu skvělí. Mě osobně nejvíce zaujal Steve Blum(Gene) a Tara Strong(Elisa/Ursula) a Larc Spies(Null). Každopádně dabing se stoprocentně vydařil.

Intermission

Když ukončíte misi, vrátíte se do intermission, kde vás Campbell informuje o současné situaci. Menu je rozděleno na Mission, Manage, Report, Status, Recruit, Match, System a Wait.
V Mission si vyberete lokaci, kterou chcete navštívit a můžete se vydat se na misi. Manage je manažer jednotky, kde můžete členy FOX HOUNDu přeorganizovat do několika menších jednotek. Nejdůležitější je Sneaking Unit – jednotka, která s vámi chodí do terénu plnit mise. Další velice důležitou jednotkou je Spy Unit. To jsou špióni, které můžete poslat do různých oblastí poloostrova. Když něco objeví, pošlou vám hlášení. Ve FOX HOUNDu je několik dalších jednotek. Technici a medikové vám s postupem času vyrábí léky a různé vybavení. Vše záleží na tom, co je pro vás – pro vůdce – důležitější a jak své muže přeorganizujete. Co se samotných vojáků týče, každý má nadání na něco jiného. V manažeru zjistíte, jaké má voják schopnosti, jak dobře to umí se zbraněmi, je-li technik nebo medik a podle toho můžete zhodnotit, do které jednotky by bylo nejrozumější vojáka zařadit. Až si sestavíte svoji jednotku, každému vojákovi můžete změnit vybavení…samozřejmě jsou vaše možnosti omezeny arzenálem, který nasbíráte během mise nebo který obstarají vaši špióni.
Špióni vám posílají do sekce Report hlášení ze svých misí, která jsou důležitá pro další postup ve hře. Například je třeba sabotovat nepřátelská vozidla, proto rozešleme špióny do co nejvíce lokací a později nám přijde hlášení o tom, že bylo objeveno několik nepřátelských vozidel, která jsou vhodná k odpálení. Hlášení jsou vpodstatě taková zadání misí. Některé tyto mise jsou povinné, jiné ne. Například chodí celkem často hlášení o dodávce léků nebo munice do nějaké lokace. Tyto mise plnit nemusíte, ale můžete obohatit svoji jednotku o další vybavení.
Ve Statusu jsou informace o stavu vaší jednotky a také výpis arzenálu.
Recruit slouží k naverbování jiných hráčů do vaší jednotky přes internet. Můžete vyhledat přátele i pomocí GPS. V Match si můžete dát souboj proti jiné jednotce. V Systém je ukládání hry, nastavení ovládání a jiné možnosti. Pomocí Wait můžete posunout čas o jeden den(za tu dobu může vaše jednotka něco vyrobit nebo objevit).

Multiplayer

Už v MGS3: Subsistence jsme si mohli zahrát Metal Gear Online proti dalším hráčům. Online multiplayer v Portable Ops je velice podobný. Obsahuje spoustu módů, mezi které patří samozřejmě deathmatch, team deathmatch, Kerotan Rugby(tj. přenášení žabiček z jednoho místa na druhé) a Kerotan Capture. Můžete hrát na místní síti, ale i po internetu po celém světě. Pomocí GPS můžete vyhledávat vojáky do vaší jednotky. Než spustíte nějaký zápas, můžete si vybrat mezi Real Combat a Virtual Combat. Virtual Combat je jakoby jen zápas na zkoušku, ale Real Combat je „skutečný“. To znamená, že pokud bude nějaký člen vaší jednotky zabit, bude vymazán z Memory Sticku a nenávratně ztracen. Váš nepřítel si může vojáka naverbovat k sobě, stejně tak můžete udělat vy, když porazíte nepřátelského vojáka. Velice zvláštním módem je Cyber-Survival, ve kterém pošlete svoji jednotku bojovat na internet proti jiným jednotkám. O boj se nestaráte, jednotka to zvládne bez vás. Zvláštní…multiplayer bez hráčů.
Celkově působí multiplayer hodně jako MGO v Subsistence. Jediným rozdílem je opravdu otravná kamera a možnost ztratit nebo získat vojáky.

Příběh – spoilery!

Chybějící kousek příběhu před vznikem Outer Heaven? Možná ano. Možná taky ne.
Po misi Snake Eater se Big Boss rozhodl opustit jednotku FOX. Zahodil svoji kariéru, zahodil svůj titul, své jméno, svoji minulost. Pokusil se jednou provždy utéct z bojiště.

Poloostrov San Hieronymo
Píše se rok 1970. Vláda USA je přesvědčena, že Big Boss má stále druhou polovinu Philosopher’s Legacy. Člen jednotky FOX Cunningham je pověřen zjistit, kde Legacy je. Big Boss se probouzí ve vězení na polostrově San Hieronymo v Jižní Americe. Seznamuje se s dalším věznem jménem Roy Campbell. On a jeho jednotka Zelených baretů byli stejně jako Snake přepadeni FOXem. Snake se dozvídá, že poloostrov patří Rudé Armádě - Rusové ho dostali od kolumbijských revolucionářů za vojenskou pomoc. Rozhodli se zde vybudovat raketovou základnu, ale kvůli dohodě o omezení počtu balistických střel již základna nebyla třeba, takže nikdy nebyla úplně dokončena. Člen FOXu Gene zradil USA a unesl na tuto základnu přísně tajnou zbraň hromadného ničení, bojový tank založený na Shagohodu – Metal Gear. Jeho cílem je jaderný útok na SSSR, pokud nebudou splněny jeho požadavky. I když je Snake z jednotky FOX už dlouho pryč, CIA ho obvinila ze spoluúčasti na tomto incidentu. Snake a Campbell z vězení utečou. Aby Snake očistil své jméno a zabránil nukleární válce, založí společně s Campbellem jednotku FOX HOUND. V tuto chvíli se chopí dění hráč. Vaším cílem je naverbovat co nejvíce Genových vojáků na svoji stranu a sabotovat Genovy plány.
Odvykládání celého příběhu krok po kroku si nechám na později a raději vám prozradím jen to nejdůležitější.
Postupem času si Snake udělá jméno mezi Genovými vojáky a hodně se jich přidá na stranu FOX HOUNDu. Po několika úspěšných misí je Snake zajat a uvězněn. Gene Snakovi prozradí, že celá záležitost s krádeží Metal Gearu byla fingovaná lež, kterou si vymyslela CIA. Východ už není tak mocný jako dříve, navíc díky The Boss přišel o Philosopher’s Legacy. Díky Studené válce je CIA stále mocnější a mocnější, ale kvůli nerovnováze sil je konec Studené války velice blízko. Proto se CIA rozhodla nařídit jednotce FOX, aby Metal Gear ukradli a předali Východu - tak by byl poměr sil vyrovnán a Studená válka prodloužena. Později Snaka ve vězení navštíví Elisa, jedna z přívrženců Gena, která ale Snakovi pomáhá. Využije svých zvláštních schopností, aby Snakovi telepaticky řekla lokaci Metal Gearu. Elisa je sice jen zdravotní sestra, ale její dvojče Ursula je členkou FOXu a má mnohem silnější schopnosti. Snake stráví nějaký ten čas ve vězení, než ho nezachrání jeho vlastní jednotka FOX HOUND. Při útěku z vězení je ale překvapí Cunningham a začne se vyptávat na druhou polovinu Philosopher’s Legacy. Jako součást vyslýchání začne Cunningham zabíjet jednoho vojáka po druhém, dokud ho nezastaví Elisa. Snake a zbytek jednotky naskočí do její dodávky a ujedou. Snake a Elisa se vydávají do skladiště s Metal Gearem. Na scéně se ale objeví Gene, jeho vojáci a Ursula – sestra Elisy s opravdu silnými psychickými schopnostmi. Gene přikáže Ursule, aby se probudila…Elisu najednou ovládne její sestra a Elisa aktivuje Metal Gear. Snake s Metal Gearem bojuje. Po několika raketách z RPG je Metal Gear zničen, Elisa se ale nedostane včas ven a Metal Gear exploduje. Snake se ale dozví, že tohle byl Metal Gear RAXA – testovací model. Gene pomocí své přesvědčovací schopnosti zmate Snakovi vojáky natolik, že se vzájemně postřílí. Gene odletí vrtulníkem a Snake zůstane na bojišti s mrtvolami svých přátel.
Špiónům se podaří odhalit tajné podzemní silo, kde Gene ukrývá Metal Gear. Snake silo infiltrujte a objeví velký nákladní výtah, ve kterém byl Metal Gear pravděpodobně převezen. Cestu mu opět zkříží Cunningham a rozhodne se říci Snakovi pravdu.
Cunningham nepracuje pro Gena ani pro CIA, ale pro Pentagon. Aby CIA neztratila svoji moc, rozhodla se předat Metal Gear Východu, aby Studená Válka pokračovala. Pentagon se začal CIA obávat a nechtěl dopustit, aby i nadále měla CIA takovou moc - rozhodli se CIA o ni připravit. Povolali Gena, aby Metal Gear ukradl dříve než dojde k předání Rusům. Gene dostal od Pentagonu rozkaz vystřelit jadernou hlavici na SSSR, aby byla CIA oslabena. Snake byl ve skutečnosti na poloostrov poslán, protože vláda USA věděla, že Snake dokáže infiltrovat jeho základnu, získat na svoji stranu povstalce proti Genovi a nedat mu jinou možnost než doopravdy vypálit na SSSR. Snake se ale dostal dál než Cunningham čekal a proto ho musí zastavit. Dá mu ale ještě příležitost odletět vrtulníkem do států, kde z něj bude hrdina. Snake ale nedokáže nechat Gena použít Metal Gear a rozhodne se s Cunninghamem bojovat. Po tvrdém souboji Cunningham umírá a Snake pokračuje až do řídící místnosti za Genem. Od něj se dozví, že Cunningham byl přes to všechno pouze loutka. Gene přizná, že se nehodlá řídit rozkazy, má vlastní plán. Neplánuje vystřelit na SSSR, ale na USA – chce vystřelit na Virginii, aby zničil ředitelství CIA zároveň s Pentagonem. Tak vypukne obrovský chaos, světový řád padne, to vše by mohlo vyústit v ukončení existence Spojených států amerických jako státu. Gene chce takhle osvobodit lidstvo od nadvlády Philosophers, zaujmout jejich místo a vytvořit vlastní národ tvořený pouze těmi nejlepšími vojáky. Tato organizace by byla skryta ve stínu, tahala za provázky a tajně ovlivňovala všechny konflikty po celém světě. Gene tuto organizaci nazývá Army’s Heaven. Snake Gena obviní, že není nic jiného než diktátor, který vnucuje lidem, svoji vůli, využívá je a když je nepotřebuje, odhodí je jako kus hadru. Snake konstatuje, že Army’s Heaven(=Armádní nebe) není pro vojáky žádné nebe. Místo které hledají je mimo Genovo „nebe“(= Outer Heaven). Čas už ale vypršel, trajektorie pro Metal Gear již byla vložena a všechno je připraveno. Gene aktivuje Metal Gear. Něco se ale nezdaří a startovací zařízení exploduje. Levitující Elisa a Ursula – 2 osoby v jednom těle – zabránily startu a chystají se zastavit Gena. Ten do Elisy/Ursuly okamžitě zabodne nůž a odchází odpálit Metal Gear ze záložního ovládání. Elisa/Ursula umírá, ale řekne Snakovi svou vizi: Snake zničí Metal Gear a na jeho místo vytvoří nový. Jeho syn zničí svět…jeho syn svět zachrání(Liquid Snake zničí, Solid Snake zachrání). Elisa/Ursula umírá. Snake se dostane k Genovi, odpočítávání už ale bylo spuštěno. V následném souboji Snake pocítí, že Gene je více než dokonalý voják. I tak ho ale dokáže Snake porazit. Gene v posledních chvílích svého života informuje Snaka o tom, že odpočítávání už není možné zastavit. Dá Snakovi film, který obsahuje všechny informace a data o vybavení, personálu a financích, které Gene shromáždil na vytvoření Army’s Heaven. Gene umírá a Metal Gear se začíná připravovat ke startu. Metal Gear jako celek je raketa, na jejímž vrcholu je připevněna Metal Gear jednotka. Raketa je vystřelena a na místě určení se Metal Gear jednotka odpojí od rakety a na povrchu vypustí několik jaderných střel, což bude mít obrovské ničivé účinky. Jediná možnost jak tomu zabránit je zničení Metal Gear jednotky dřív než dojde k odpálení rakety. Snake do jednotky vystřelí 2 rakety z RPG, ale nic se nestane. Raketa je odpálena, ale na cestě k cíli exploduje a začne padat k zemi. Snake opět dokázal, že je hoden svého titulu Big Boss.

Podzemní kryt CIA
Ihned jak se ředitel CIA dozvěděl o skutečném kurzu Metal Gearu, šel se schovat do podzemního krytu CIA, kde již na něj čekal trojitý špión pro Philosophers – Ocelot. Ředitel oznámí, že musí chránit důležité dokumenty, které obsahují seznam jmen Philosophers a všechny informace o Philosopher’s Legacy. I kdyby Gene uspěl a opravdu zasáhl CIA a Pentagon, tyto dokumenty by Philosophers znovuzrodili. Ve chvíli, kdy tohle Ocelot uslyší, ředitelovi strážce a ředitelovi řekne, že nechce zradit Philosophers, ale že je chce zničit. Plánuje vytvořit svět tak, jak si ho představovala The Boss. A proto si přišel pro druhou polovinu Philosopher’s Legacy. Ocelot zastřelí ředitele CIA.

Washington D.C.
Snake se vrací do USA opět jako hrdina, pro celý incident je vymyšlena zástěrka, že byl Snake poslán zlikvidovat ruskou raketovou základnu. Dostane mediali a jako Big Boss se stává velitelem nové oficiální organizace FOX HOUND.


Postavy – spoilery!

Naked Snake a.k.a. Big Boss
Po misi Snake Eater získal Snake titul Big Boss a odebral se do ústranní, odešel z jednotky FOX a zahodil svoji kariéru. O 6 let později se probouzí ve vězení na poloostrově San Hieronymo, kde Gene vyvolal povstání a chce použít Metal Gear proti SSSR. Snake se rozhodne ho zastavit. I přes loajalitu ke své zemi Snake nikdy nepřestal přemýšlet nad světem, jaký chce mít. Nad světem, který si kdysi vysnila The Boss. Vláda USA Snaka pokaždé jen využije jakou loutku pro vlastní účely a tentokrát tomu není jinak. Snake se ale rozhodne postavit se proti lžím a zkonstruovaným podvodům své vlády a bojovat o svůj vlastní svět, o ráj pro všechny vojáky…poprvé začíná snít o Outer Heaven. Ve skutečnosti byl Snake vyslán na poloostrov San Hieronymo, aby se pokusil překazit Genovy plány a nedát mu jinou možnost než vystřelit na SSSR.

Gene a.k.a. Successor
Gene, člen jednotky FOX, je výsledkem Projektu Successor, jehož cílem bylo vytvořit dokonalého velitele vojáků se superrychlými reflexy a bojovými schopnostmi. Gene byl zkonstruován dle legendárního vojáka The Boss. Byl vytvořen tak, aby byl schopen ovládat Nulla. Gene totiž může mluvit přesvědčovacím hlasem, kterým dokáže vnucovat svoji vůli komukoliv. Jako jediný dokáže probudit Elisu/Ursulu dle libosti. Gene dostal za úkol od Pentagonu zradit FOX a ukrást Metal Gear, aby nedošlo k předání Rusům. Má ale vlastní plány – chce vystřelit Metal Gear do Virginie v USA, aby zničil Pentagon zároveň se CIA, čímž by zničil Philosophers a mohl nastolit nový světový řád dle své libosti. Vytvořil by národ těch nejlepších vojáků, které by vedl v boji za jeho svět, za jeho vizi budoucnosti. Tuto organizaci vojáků Gene nazývá Army’s Heaven. Nakonec podlehne v souboji se Snakem.

Poručík Cunningham
Cunningham, člen jednotky FOX, byl vyslán za Snakem, aby se od něj dozvěděl, kde je druhá polovina Philosopher’s Legacy. Vláda USA totiž neustále věří, že ji má Snake. To ale není pravda. Cunningham byl na poloostrov San Hieronymo poslán ale i z jiného důvodu a to aby nedal Genovi jinou možnost než vystřelit Metal Gear na SSSR. Cunningham měl hlídat, aby se nedostal příliš daleko a opravdu se mu nepodařilo Gena zastavit. To se Cunninghamovi ale nepodařilo a v souboji se Snakem umírá.

Elisa/Ursula
Jejich rodiče byli jaderní fyzikové na základně Kyshtym v Ural Mountains v SSSR. Elisa a Ursula byly ozářeny a to v nich vyvolalo ESP(=Extra-sensory perception, tj. obrovské zesílení smyslů, získání schopností jako například předtuchy budoucnosti, ovládání telekineze, telepatie apod.) Elisa a Ursula byly testovány ve východním Německu, kde chtěli využít jejich ESP jako zbraň ve válce. Tehdy byly Ursula s Elisou jedna jediná osoba. Při umělém procesu zesílení jejich ESP byly ale rozděleny na dvě. Elisa získala tu lidskou stránku a Ursula ty nejsilnější schopnosti ovšem za cenu ztráty všech emocí. Gene je z Německa zachránil a tak se sestry přidaly k jeho povstání. Elisa/Ursula jsou tedy 2 osoby v jednom těle, které střídá Gene dle potřeby pomocí svého hlasu. Zatímco Ursula je členka jednotky FOX a na straně Gena, Elisa nemůže dovolit Genovi použít jaderné zbraně, proto pomáhá Snakovi. Na konci hry ji Gene za zradu zabíjí, ještě před smrtí ale vysloví Elisa/Ursula proroctví: Snake zničí Metal Gear a na jeho místo vytvoří nový. Jeho syn zničí svět…jeho syn svět zachrání.Elisa/Ursula tím myslí Les Enfants Terrible projekt, ve kterém bude Big Boss naklonován a jeho syn Liquid Snake uvede svět do záhuby. Solid Snake svět zachrání.

Null a.k.a. Gray Fox
Už jako dítě měl Null skvělé bojové schopnosti. Snake byl svědkem toho, jak jako malý kluk jediným nožem pozabíjel několik nepřátelských mužů. Poté ho Snake odvedl do Ameriky. Setkává se s ním až na poloostrově San Hieronymo, kde ho Gene používá jako dokonalého vojáka. Null byl totiž součástí experimentu, který měl speciální výchovou udělat z obyčejného člověka supervojáka. Z Nulla se tak stala loutka, jejíž jediným cílem je splnit svoji misi. Po každé misi mu je vymazána paměť, takže ze svého života si nic nepamatuje. Gene je jediný, kdo mu může rozkazovat – byl pro to vytvořen. Null začne být posedlý zabitím Snaka, 2x se o to pokusí, ale je poražen. Snake mu řekne, že zná jeho jméno – Frank Hunter neboli německy Frank Jaeger. Null si vzpomene a Snake ho od Gena osvobozuje.

Python a.k.a. Anti-Snake
Když zmizela The Boss, Python byl jediný člověk, na kterého se mohl Snake na bojišti spolehnout. Byli přátelé až do doby, než byl Python zraněn na přísně tajné operaci ve Vietnamu. Snake si myslel, že Python zemřel. Málem se tak stalo. Pythonovo tělo ztratilo schopnost regulovat svoji teplotu. Kdyby se s tím nic neudělalo, teplota by stále rostla a rostla, dokud by se Pythonovo tělo neuvařilo. Python byl ale vybaven speciálním oblekem, který má v sobě tekutý dusík. Tak je udržováno jeho tělo při stále teplotě. S postupem času se Python naučil dusík ovládat a to z něj udělalo nadřazeného vojáka - je schopen zmražovat všechno kolem sebe. Python dostal od CIA za úkol eliminovat Snaka v případě, že by je někdy zradil. Proto se dva staří přátelé setkávají na bojišti jako nepřátelé, aby Python naplnil svůj účel. Snake ale Pythona porazí a odvádí ho pryč z poloostrova.

Ghost a.k.a. Sokolov
Sokolov prožil hrůzostrašné chvíle v Groznyj Gradu, kde ho mučil Volgin málem až k smrti. Díky Genovi ale Sokolov přežil a dokonce se přidal na stranu Západu, aby mohl opět vidět svoji rodinu. Dostal Graninovy plány na sestrojení Metal Gearu a začal na něm pracovat. Když se ale dozví, že Metal Gear má být použit proti SSSR, kontaktuje Snaka jako Ghost a začne mu pomáhat při jeho misi. Nakonec mu pomůže Metal Gear zastavit.

Roy Campbell
On a jeho jednotka Zelených baretů byli vysláni na poloostrov San Hieronymo, aby zjistili, co se vlastně děje na údajně opuštěné ruské základně. Jsou ale překvapeni jednotkou FOX, která pozabíjí všechny kromě Campbella. Ten končí ve vězení, kde se setkává se Snakem. Společně vytváří povstání proti Genovi a seskupují FOX HOUND, aby zabránili jednotce FOX ve vzpouře.

Plukovník Skowronski
Poté, co SSSR nechal své vojáky opuštěné na San Hieronymo, Skowronski i nadále vedl raketovou základnu jakoby byla plně funkční. Snaží se sabotovat Genovo konání, ale nedaří se mu to. Skowronski má svoji vlastní sbírku útočných letadel, kterou nadevše miluje.

Ocelot
Je v pozadí celého příběhu. Jeho cílem je zničit Philosophers a zaujmout jejich místo – vytvořit svět tak, jak si ho představovala The Boss. Zavraždí ředitele CIA a ukradne mu dokumenty, ve kterých je seznam členů Philosophers a také druhá polovina Philosopher’s Legacy. Společně s Majorem Zero zakládá Patrioty, ale odmítá předat svoji polovinu Legacy, pokud se nepřidá i Big Boss.

Major Zero
Vypadá to, že Major Zero je hlavní zakladatel Patriotů. Celá mise Snake Eater byla do detailů naplánovaná a Major Zero v pozadí tahal za provázky. Nikde ve hře není přesně řečeno, že je to doopravdy Major Zero, mluví se o něm jako o „muži se stejným krycím jménem jako Null“. Null = nula = Zero.

Závěr+hodnocení

Metal Gear Solid: Portable Ops je rozhodně jedna z nejlepších her pro PSP, stejně tak ale vyniká i mezi hrami pro jiné handheldy. Hra přináší spousty hodin zábavy a když vás přestane bavit hlavní hra, můžete si zahrát multiplayer. Stejně jako předchozí tituly MGS i Portable Ops má v sobě spousty bonusů. Nejlepší je to, že když bosse porazíte tím, že mu odeberete všechnu staminu, naverbujete si ho do svého týmu a můžete za něj hrát. Nemluvím o tom, že když si vylepšíte například technické schopnosti vaší jednotky, můžou vám vyrobit i Stealth. Příběh je perfektní, ale nevysvětluje úplně všechno tak, jak bylo slibováno. Po Portable Ops je více otázek než odpovědí. Je docela možné, že nás Kojima Productions překvapí pokračováním v podobě MGS: Portable Ops 2. Na závěr bych chtěl říci, že se rozhodně jedná o plnohodnotný MGS titul, který nemůže chybět ve sbírce každého fanouška.

Grafika:10/10
Příběh:10/10
Hratelnost:8/10
Celkově9/10

„Ten, kdo přežije, musí nést dědictví…jako je náš Osud.“
                                                                                         - Gene


Anketa

Jste spokojeni s délkou MGS: Ground Zeroes?

Celkem 23573 hlasů | Staré ankety


Přispějte prosím na webhosting!


Informace a další formy podpory


Přidejte si nás na Facebooku

Hideout na Facebooku
Design by Fineway Studios | HTML & CSS by RaĎim | PHP by snakeeater
Copyright 2004-2007 Metal Gear Hideout