Metal Gear Hideout

 25.9.2021


Informace

  • Počet článků: 42
  • Celkem přečtení: 104127

Události, reportáže, teorie, zajímavosti - to vše najdete v sekci Články. Máte-li zájem podílet se na psaní článků, pošlete nám e-mail, prosím.


Mějte na vědomí, že můžete jakýmkoli způsobem pomoci tomuto webu a obohatit tak Metal Gear komunitu.

MGS4 interview s Mr.Kojimou

Počet přečtení: 2570
Kategorie: Rozhovory [ seznam kategorií ]

Administrátor (snakeeater)

V nejnovějším interview se samotným Mr. Kojimou se dozvíme spoustu zajímavých informací o gameplayi a o nových plánech pro MGS4. Některé informace ještě nikdy nebyly uveřejněny, proto stojí za to, si článek přečíst. Přeji pěkné počtení.

Otázka: Mají současné na Střednim Východě nějaký vliv na příběh MGS4?
Hideo Kojima: Příběh se neodehrává pouze na Středním Východě, pouze tady začíná. Snake bude cestovat po celém světe.
Ale samozřejmě jsem byl ovlivněn soušasnými událostmi. Co se týká hratelnosti, mnoho nejnovějších FPS titulů se odehrává na Středním Východě, proto jsem úmyslně nejdříve ukázal Střední Východ, abyste si ze začátku mysleli, že MGS4 je založen na stejném principu jako FPS hry, ale ve skutečnosti tomu tak není.
Jedním z hlavních tématů je „špionáž na bojišti“ a co si dnešní lidé představí pod pojmem bojiště?? Samozřejmě Střední Východ. Je to jakýsi náznak dnešní situace. Když jsem byl malý, tak pod pojmem válka si každý vybavil 70. léta a Vietnam. Boj v džungli. Nyní je to pro každého jiné. To je to, co nás ovlivnilo. Snažili jsme se přizpůsobit prostřední MGS4 tak, aby vypadalo jako skutečné prostřední dnešní války.

Otázka: MGS4 vyvolává mnohem realističtější dojem. Je to vaše vize 3.světové války?
Hideo Kojima: Ze začátku ano, takhle jsem si to představoval. V předchozích dílech to byl prostě souboj tam a souboj támhle. MGS4 je ale poslední díl – velké finále. Potřebovali jsme vyvrcholení celé série. Představovali jsme si 3.světovou válku. Vytvořili jsme si vlastní formu války – tím myslím PMCs a vojáky bojující za své země. Takže to vlastně není 3.světová válka, jen něco na ten způsob.
Vložil jsem do toho trochu sarkasmu. V předešlých světových válkách státy zakládaly aliance a bojovaly proti jiným aliancím. V MGS4 je jakási ekonomika války – jsme zvyklí na válku států proti státům, tenokrát je to válka firem proti firmám.

Otázka: Můžeme očekávat hlavní Metal Gear jako tomu bylo v předešlých titulech nebo se MGS4 bude soustředit pouze na bio-mechanické tanky jako Gekkous, které jsme viděli v traileru?
Hideo Kojima: Tajemství!

Otázka: V jednom z trailerů jsme viděli, jak si Snake něco píchá. Co to bylo za látku a má nějaký vliv na Snakovo stáří?
Hideo Kojima: Ve skutečnosti ano, je to jeden z důvodů, proč si injekci píchal. Je ještě jeden důvod, ale ten bohužel nemohu prozradit, protože je to důležitá část příběhu.

Otázka: Budou injekce součástí gameplaye?
Hideo Kojima: Původně jsme to chtěli do hry zakomponovat, nakonec z toho ale sešlo. Injekce ale budou klíčovým prvkem příběhu.

Otázka: Ohledně gameplaye. Vypadá to, že v MGS4 jde hlavně o schovávání se za různými objekty, rohy apod. Jsou nepřátelé natolik inteligentní, aby prozkoumávali místa, kde by mohl být Snake schovaný?
Hideo Kojima: To je velice dobrá otázka. Zrovna na tom pracujeme. Můžu ale říct, že důležitou roli budou hrát emoce nepřátel. Pokud například voják propadne panice, neprohledává okolí kolem sebe a snaží se utéct do bezpečí. Ale pokud je naprosto vklidu, snaží se prohledávat každé místečko, kdo by se mohl někdo ukrývat.

Otázka: Co může hráč udělat, aby v nepříteli vyvolal paniku nebo ho dostat do klidového stavu?
Hideo Kojima: Nemůžu toho moc říct. Ale například když střelíte do země vedle vojáka, ale netrefíte ho, vyvolá to v něm strach. Nebo pokud je voják ve větší skupině vojáků a vy všechny až na jednoho pozabíjíte, ten jeden samozřejmě zpanikaří.

Otázka: Má OctoCamo nějaké nevýhody?? Mohou ho odhalit nepřátelé?
Hideo Kojima: Vojáci se Snaka moc nesnaží odhalit, nejde pouze o něj. Jste na bojiští, pro ostatní můžete být spojenec, ale i nepřítel. V případě, že zabijete vojáka z nějaké skupiny, půjdou po vás a budou se vás snažit odstranit. OctoCamo ale nabízí spoustu možností, jak se schovat, ale není nutné to používat. Je na vás jak se budete plížit po bojišti. OctoCamo není všemocné zařízení, neudělá vás neviditelným. Pokud budete jednou spatřen, bude mnohem těžší opět nenápadně splynout s okolím.

Otázka: OctoCamo dostalo název podle chobotnice kvůli změně barev apod. Může se Snake pomocí tohoto zařízení změnit v jiného vojáka?
Hideo Kojima: Chobotnice je chobotnice, nedokáže se změnit v psa. Ale dokáže napodobit psí chlupy…

Otázka: Takže pokud nejste v souboji, je to ideální prostředek pro proplížení se skrze rozlehlé bojiště, aniž by jste musel bojovat nebo si vás někdo všimnul.
Hideo Kojima: Ano a ne. Neříkám, že OctoCamo je jediná funkce pro plížení, je to pouze jeden z prvků. Nemyslete si, že OctoCamo je ta největší finta MGS4, je to prostě jen další možnost pro hráče.
Pokud jste v přední linii bitvy, stačí pouze proběhnout, jak je tomu ve skutečnosti. To hráči rozhodují, kdy budou bojovat a kdy se proplíží kolem s aktivovaným OctoCamo.

Otázka: Bude mít Snake stejné pohyby a bude jejich ovládání stejné jako v předchozích dílech??
Hideo Kojima: Ano, s jednou vyvjímkou a tou je přitisknutí se ke zdi zády.

Otázka: Máte pro to nějaký důvod?
Hideo Kojima: Bylo mi už několikrát řečeno, že tahle póza se na bojišti prostě málokdy používá. Nikdo není tak „drsnej“, aby mohl používat tuhle pózu. Dal jsem ji ale do hry, aby to působilo více filmovým dojmem. Tentokrát to neudělám.
Dalším důvodem je, že na bojišti je sice velice praktické schovávat se za rohem a poté zpoza rohu vyskočit a střílet…se zády přitisknutými ke zdi se to ale dělá velice těžko.

Otázka: Jak jste reagoval na to, když jste se dozvěděl, že PS3 ovladač již nebude mít vibrační funkci?
Hideo Kojima: Velice mě to mrzí a už jsem oznámil panu Kutaragi, že ho chci zpět.

Otázka: Viděli jsme jak Snake používá několik nových pohybů, například jak hrál mrtvého. Jak může hráč udělat něco takového?
Hideo Kojima: Nemůžu o tom moc mluvit. Nebudu nic prozrazovat, protože chci aby si hráči užili ten pocit, když se chopí role Snaka a budou zjišťovat, jak vše funguje. Zároveň chci, aby se hráč sžil se Snakem…je starý, brzy umře, ale musí předstírat, že už je mrtvý nebo se plazit po zemi – dělá věci, které by normální hrdina nedělal. Je to tabu. Chci aby hráči pociťovali Snakovy emoce.

Otázka: Zhoršily se Snakovi schopnosti například v pěstních soubojích vzhledem k jeho fyzické kondici?
Hideo Kojima: Ve skutečnosti ano.Ale nechceme tím zatěžovat hráče, proto Snake nosí něco jako svalový oblek, takže se může pohybovat jako dřív. Ale v příběhu už není tak dobrý a bystrý jako dříve.

Otázka: Je hra děj hry lineárně souvislý nebo ne?
Hideo Kojima: Pokud to řeknu, odhalím některá tajemství. Pravděpodobně narážíte na mladého Snaka z traileru, že?

Otázka: Plížení je samozřejmě hlavním prvkem hry. Bude někdy třeba se vypořádát i s větší skupinou nepřátel?
Hideo Kojima: Nemám v plánu udělat hru tak, abyste musel bojovat proti obrovské skupině nepřátel najednou.

Otázka: Bude větší ohled na mechanické nepřátele než na lidi?
Hideo Kojima: Nepřátelé budou prostě lidi i stroje.

Otázka: Jaké další funkce má Snakův oblek mimo OctoCamo?
Hideo Kojima: Kamuflážový systém. Máte-li rádi textury, můžete si pohrát s texturami.

Otázka: Bude se hra soustředit více na akci nebo na plížení?
Hideo Kojima: Samozřejmě je základem stealth action. To se nezmění. Ale pokud chcete super akci, v MGS4 to nebude problém.

Otázka: Budou moci hráči hrát i za Raidena? Velice nás zajímá používání Raidenova meče.
Hideo Kojima: Navrhujete tím, aby to šlo? Ne, nechci opakovat stejnou chybu jako v MGS2, takže odpověď zní ne.

Otázka: Bude moci samotný Snake používat meč nebo jiné podobné zbraně?
Hideo Kojima: Ano a budete překvapeni počtem zbraní, které bude používat. A budete je moci i vylepšovat různými doplňky a upgrady.

Otázka: Zahrnuje to i laserové zaměřovače a tlumiče?
Hideo Kojima: Ano, granátomety, zaměřovače…Na samotném designu zbraní ale nepracuji, nechávám to na větší odborníky.

Otázka: Budete moci na zbraň přidat více doplňků než jen jeden nebo dva?
Hideo Kojima: Budete velice překvapeni kolik variací vás čeká.

Otázka: Kde se dají tyto doplňky sehnat? Dají se najít, koupit,vyrobit nebo vyměnit?
Hideo Kojima: Skvelá otázka! A nemůžu na ni odpovědět!  Prosím vyčkejte, odpověď na tuto otázku je úzce spjata se samotným příběhem.

Otázka: Je nějaká možnost, že tyto doplňky se dají sehnat online, popřípadě vyměnit s jinými hráči?
Hideo Kojima: Ano.

Otázka: Můžete nám říct něco více o ručních zbraních?
Hideo Kojima: Je velice složité o tom mluvit. Vlastně na nich závisí způsob dokončení hry.

Otázka: Plánujete do hry nějaké futuristické záležitosti jako laserové či plazmové zbraně nebo bude hra více reálnější?
Hideo Kojima: Ve hře se objeví současné zbraně, zbraně, které neznáte, ale na kterých se v současnosti pracuje a úplně nové, námi vytvořené zbraně. Ale ano, budu se snažit, aby arzenál byl více realističtější. Ale popřemýšlím i o nových zbraní. V MGS1 to byla například Nikita, protože bylo zábavné ji ovládat, možná vymyslím něco podobného i pro MGS4.

Otázka: Jaké jsou vaše plány pro online v MGS4?
Hideo Kojima: Popravdě, Sony se s námi ještě nepodělila o jejich plány pro online využití.

Otázka: Cítíte povinost dát do MGS4 online mód, protože jsou hry stlále dražší a dražší nebo si myslíte, že je tu pořád místo i pro pouze singleplayerové hry?
Hideo Kojima: Přemýšlím o obou – o online i o singleplayeru. Online má své výhody, ale v singleplayeru se soustředíte na hodiny a hodiny na to, abyste se stali hrdinou apod. Oba módy jsou důležité i když jsou to dvě naprosto odlišné věci.

Otázka: Existuje nějaká šance, že v MGS4 bude multiplayer jako v MGS3: Subsistence?
Hideo Kojima: To nemohu říct, protože nad tím zrovna uvažujeme.

Otázka: Plánujete nějaké propojení mezi PSP a PS3?
Hideo Kojima: Samozřejmě.

Otázka: Co MGS4 a rozlišení 1800p? Je pro hru důležité?
Hideo Kojima: Odpověď je jednoduchá. Nezáleží nám na tom. MGS je hlavně o atmosféře, ne o kvalitě obrazu.

Otázka: Je MGS4 stále exkluzivním titulem pro PS3?
Hideo Kojima: Ano.

Otázka: Většina MGS fandů miluje cut-scény, některým ale nevyhovuje jejich délka. Ovlivní to nějak cut-scény v MGS4?
Hideo Kojima: Ve skutečnosti, vždy když pracuji na MGS, sám mám pocit, že jsou cut-scény přespříliš dlouhé. Nepracujeme přeci na filmu. Cut-scény jsme ale nezkracovali, protože jsme chtěli, aby emoce hrály důležitou roli. Taky jsme toho chtěli hodně vysvětlit a to by se do krátkých cut-scén nevešlo. Tentokrát, ano, přemýšlím o jejich zkrácení. Cut-scény mohou být dlouhé, ale ve srovnání s předchozími tituly budou zkráceny.

Otázka: V MGS3 byly cut-scény jistým způsobem interaktivní. Přemýšlíte o něčem podobném i do MGS4?
Hideo Kojima: Ovšemže. MGS4 bude interaktivní jak jen to půjde. Tato interaktivita je jeden z důvodů, proč děláme cut-scény v reálném čase.

Otázka: Velikost her na PS3 se pohybuje kolem 22 GB. Budete potřebovat tolik prostoru i pro MGS4?
Hideo Kojima: Potřebujeme více.


Anketa

Jste spokojeni s délkou MGS: Ground Zeroes?

Celkem 23573 hlasů | Staré ankety


Přispějte prosím na webhosting!


Informace a další formy podpory


Přidejte si nás na Facebooku

Hideout na Facebooku
Design by Fineway Studios | HTML & CSS by RaĎim | PHP by snakeeater
Copyright 2004-2007 Metal Gear Hideout