Metal Gear Hideout

 25.9.2021

Informace

  • Premiéra: 12.7.1987 na MSX2
  • Výrobce: Konami
  • Vydavatel: Konami/Ultra Games
  • Typ hry: Stealth Action
  • Technologie: 2D grafika
  • Jazykové mutace: JP, EN, SP
  • Oficiální web: klikni zde

Metal Gear

Data vydání

  • Japonsko(MSX2) - 12.7.1987
  • Evropa(MSX2) - 1987

Hlášky

  • Shoot Gunner: I'm Shoot Gunner! Nobody has ever been able to escape from here!
3.png

Jakákoli vaše Metal Gear tvorba se může objevit na Metal Gear Store. Stačí napsat na admin@metalgearsolid.cz

Návod

POZOR! Tento návod je velice podivný, už se pracuje na jeho nové verzi!

Po vyplutí jdete rovně do další obrazovky. Pokračujte pořád rovně až na první odbočku doprava. Z prvního nákladáku vezměte Ration a chvíli počkejte. Z 2. náklaďáku vyjde voják a vy můžete vklouznout dovnitř. Najdete zde kartu. Vraťte se zpět do obrazovky hned po vyplutí a dejte se doprava. Pořád běžte dál a najdete zamčené dveře. Použijte kartu a tam najdete spícího vojáka. Seberte plynovou masku a vypadněte. Vraťte se zpět. Jdete dál do další obrazovky a do prava. Tam si vemte z prvního nákladáku vaši první zbraň [foto]. Zatim je bez nábojů. Vraťte se zpět, počkejte, až stráže budou odcházet a vběhněte do dveří.
Jeďte výtahem nahoru. Tady pozor na kamery. Vyhněte se jim! Jděte do dolniho levého rohu. V další obrazovce jděte do dveří a seberte náboje do pistole. Jděte dolů do další obrazovky. Dostanete se do cely, kde najdete vězně. Pokračujte dál. V další obrazovce vám zavolá Big Boss. Nasaďte si plynovou masku. Jděte do další obrazovky. Tady pozor na kameru a vojáka. Dostaňte se přes ně do nižších dveří a najdete vězně. Pokračujte dále až dojdete do místnosti s válcem. Opatrně se přes něj dostaňte a nezapomeňte vzít bomby. V dalších obrazovkách dávejte pozor na vojáky. V mistnosti s kamerami musíte nejdříve do dolních dveří pro kartu. S novou kartou otevřete další dveře. Teď se musíte vrátit zpět a najít zbraň Remote Controll Missile. Ta se nachází v místnosti, která následovala po místosti s plynem. Až ji dostanete, vraťte se sem a jděte nahoru. Zde musite navést raketu do zdroje. Poté pokračujte v cestě.
Pokračujte opatrně dalšími obrazovkami až do výtahu. Ten nyní ale ignorujte. Jděte doleva a tam hlídkují tři vojáci. Vyberte si kartu č.2 a vstupte do severních dveří. Zde najdete krabici. Vraťte se a budou zde už pouze 2 hlidači. Jděte do západních dveří. Zde jsou 2 hlídači a hlídají jedny dveře. Jděte do těch dveří. V nich vás překvapí asi 4 ozbrojení nepřátelé. Pokud je všechny zabijete, dostanete tlumič. Připravte si kartu č.1 a rychle proklouzněte do jediných dveří. Odměnou vám bude granátomet. Teď se vraťte k onomu již zmiňovanému výtahu. Jeďte dolů. Vystupte v předposlednim bodě. Přejděte pár obrazovek. Běžte pořád dál a nakonec budete chyceni. Nezapomente si vzít samopal [foto].

Vězení
Tady vás zatknou a budete ve vězení. Jste beze zbraní. V levé stěně [foto] uprostřed je slabina. Proražte ji a dostanete se do další obrazovky. Tady je držen Grey Fox. Promluvte s ním. Řekne vám, že Metal Gear je nebezpečná zbraň a vy ji musíte zničit. Musíte najít Dr. Pettroviche, který ho vynalezl. V této obrazovce proražte dolní stěnu uprostřed [foto] a utečte ven. Jděte dál a narazíte na prvního Bosse.

Shoot Gunner
Jste bez výbavy a tu si musíte nejdříve sehnat. Na obrazovce vidíte dole dva vchody [foto]. V nich se skrývá vaše výbava. Nejjednodušší cesta je vzít do rukou naváděnné střely a po třech či čtyřech ranách je po něm.

Po souboji v levých dveřích najdete kartu č.3, kterou použijete na dveře, které strážil Shoot Gunner. Jděte do maleho labyrintu. Pozor na psy. Pomocí Bomb si musite rozrazit cestu až do středu labyrintu! Tam najdete Suit. V labyrintu musíte ještě najít i uniformu, která se bude hodit později. Pak se vraťte do vytahu. Jeďte do 2.patra. Dejte se do leva. A pořád pokračujte. Až dojdete k vězni. Pak pokračujte dál a vemte si úpln; dole termální brýle. Vraťte se k výtahu a teď jděte do dolních obrazovek. U infra paprsku si nasaďte brýle. Pokračujte dál. Osvoboďte vězně. Pokračujte dál a narazite na dalšího bosse.

Machinegun Kid
Použijte Remote Controlled Missiles nebo samopal.

Po souboji použijte kartu 1 na horní dveře. Najdete padák. Jeďte do nejvyššího patra. Oblečte si Suit. Až to prozkoumáte, tak někde uprostřed přeběhněte na druhou stranu. Dejte se do leva a seberte Mine Detector. Poté jděte do prava. Tam na vás čeká další souboj.

Hind D
Vemte si granátomet a střílejte po něm dokud nebouchne.

Poté seskočte dolů s padákem. Až přistanete, dávejte pozor na psy. Jděte do dolní obrazovky. Pozor na miny. V pravém náklaďáku je karta 4. Vraťte se zpět a zachraďte vězně. Poví vám, že Dr.Pettrovich je v budově č. 2. Pokračujte dveřmi do další obrazovky. Tam běžte doprava a v další obrazovce na sever. Ocitáte se na poušti. Další budova je od vás 10 km. Bežte do pravého náklaďáku pro vybaveni. Pozor na miny. Pokračujte na sever. V dalích obrazovkách budete odstřelováni. Dejte si pozor. Čeká vás další boss.

TANK
Pokládejte mu miny do cesty a za chvíli by mělo být hotovo.

Pokračujte dále. Zavolá vám Big Boss. Nasaďte si uniformu. V další obrazovce jděte do vody.

Buldozer

Vezměte na něj granátomet a je to.

Postupujte dále. Pozor na infra paprsky. Jděte do výtahu. Jeďte nahoru na střechu. Budete napadeni. Unikněte do levé místnosti. Najdete zde vězně. Řekne vám, že Dr. Pettrobvich je v přízemí. Pokračujte jedinou možnou cestou pořád dál. Otevřete si další vězeni a najdete kartu č. 5. Pokračujte dál. Sjeďte výtahem úplně dolů. Potkáte dva psy. Jděte dveřmi na západ. Až vám kamenná cesta překazí postup. Zaťukejte na ni a pokud vydává takový divný zvuk, strčte k ní bombu. Postupujte dál. Až otevřete dveře a uvidíte Dr. Petroviche, tak POZOR. Je FALEŠNÝ! Rychle zpět nebo spadnete do propasti. Na levé straně místnosti je otvor. Najdete tam kartu 6. Vylezte spodem. Hned v dalších dveřích vás čeká souboj.

Fire Trooper

Použijte na něj Handgun nebo samopal.

Jděte do výtahu. Jeďte nejdříve do prvního patra. Pozor na infrapaprsky. Jděte do prava a dolů přes vodu. V místnosti najdete anténu. Vylezte z místnosti, jděte na jih a v další obrazovce doleva. Tam najdete vojáky před místností. Jděte dovnitř a najdete baterku. Vraťte se k výtahu a vyjeďte do 2.patra. Jděte dolů a pak doprava. Narazíte na místnost s pěti dveřmi. Jděte do severovýchodních dveří, kde použijte kartu č. 2. Propližte se před zamknuté dveře. Zavolejte Jennifer na 120.48. Ona vám dveře odemkne. V místnosti seberte kompas. Vraťte se do místnosti, kde jste bojovali s Fire Trooperem. Tam se vydejte do jihovýchodních dveří za použití karty č.5. V další obrazovce zachraňte vězně. Jděte další pravé obrazovky. Tady spí voják, projděte kolem něho do dveří, které si odemknete kartou č.5. Tam dávejte pozor na válec a na past!!![Foto] Jeďte výtahem do přízemí. Zabijte psy a vystupte ven. Zavolá vám Schneider, že je tam plyn. Vemte si masku. Vstupte do dveří na levo. Projděte labyrintem až uplně na jih. Vlezte do dveří za pomocí karty č. 6. Budete ve tmě. Zavolá vám Diana, abyste dávali pozor. Z inventáře vyberte baterku. Projděte přes první obrazovku, kde nejsou žádné pasti. V další obrazovce se koukněte [sem] a vyhněte se pastím. To samé udělejte [dále] a [sem] a jěšte [jednou]. Až budete na konci, použijte kartu č. 1 na dveře. Ocitnete se v místnosti se psy. To samé vás čeká v další obrazovce. Až budete u dvou dveří, vyberte si ty severní a kartou č. 6 je otevřete. V místnosti uslyšíte volání. Jděte k oknům (pozor na past) a uslyšíte volání znovu. Na pravou stěnu umístěte bombu[foto]. V tajné místnosti najdete Elen, dceru Dr. Pettroviche. Poděkuje vám a řekne, abyste zachránili jejího otce. Jděte zpět a jděte tentokrát do jižních dveří. Nyní se ocitnete v lokalitě, kde jste utekli z vězení. V další obrazovce je místnost, kde jste bojovai s Shoot Gunnerem. Projděte jimi a dostanete se opět do labyrintu. Na jižní straně je vchod, který otevřete kartou č. 4. Tady najdete neprůstřelnou vestu. Teď se musíte vrátit k Dr. Pettrovichovi. Můžete jít zpět přes systém pastí nebo pouští. Vyberte si sami. Promluvte tedy s Dr. Pettrovichem a řekne vám, že Metal Gear je v 100. patře pod zemí 20 km od Vás ve 3.budově. Jděte do místnosti s pěti dveřmi. Vyberte si ty východní. Tam jsou tři strážci. Jděte do levých dveří na severu. Zajatec vám řekne, abyste zavolali Jennifer na frekvenci 120.48. Vyjdete z cely a volejte. Odpoví vám pouze v případě, že máte 4 hvezdičky. Tudíž musíte zachranit všechny vězně v komplexu. Pokud nemáte, tak běžte zachraňovat. Jděte do dveří na západu a použijte kartu č. 6 a seberte raketomet. Poté najděte v 2. patře Dr. Petroviche. Řekne Vám, že mu unesli jeho dceru Ellen, a že ji mussíte zachránit, nebo Vám nic neřekne o Metal Gearu. Jděte zpět do místnosti, která předcházela tý, kde jste ptom našly raketomet. Narazíte na souboj.

Arnolds

Vemte si raketomet a stříletejte po něm. Za chvíli by mělo být po něm. Vemte si kartu č. 7.

Jděte do výtahu a sjedte do 1.patra.Jděte doleva a v dallší obrzovce na sever. Ponořte se do vody a plavte pod vodou. V další obrazovce vyplavte vlevo a pokračujte severně ke dveřím. Použijte kartu č. 7. Ocitáte se na poušti. Třetí budova je od vás 20 km. Je zde spusta škorpiónů. Použijte Antidote proti uštknutí. Jděte pořád na sever. Až narazíte na auta s vojáky, zavolá Vám Big Boss. Neposlouchejte ho! KArtou č. 7 vstupte do budovy 3. Big Boss vám zavolá, a řekne, a´t vstoupíte do levých dveří! Kartou 1 vstupte ale nehněte se dále!Je to past!Vratte se zpět a na severní stěně v pravé části, umístěte nálož. Probouráte se dál.Pozor na pasti!!Jděte do výtahu aa sjeďte 100 pater. Vytupte. V místnosti je několik kamer. Zavolá vám Jennifer a řekne vám o Oxygen tank. Nachází se za tím malým výstupkem. Umístěte na zeď trhavinu! a seberte Oxygen. Vratte se zpět do budeovy 2. Když jste v budově 2, jděte doprava. Nasaďte si kyslík a potp te se a plavte na sever. Vyplujte a běžte dále na sever. Zneškodněte pomocí Temote Missile Control vypínač elektřiny.Vstupte do dveří nalevo. Zavolávám Mr. Schneider a chce vám říct, kdo je velitelem v Outer Heavenu, ale nedopoví to.Seberte munici a jděte do těch druhých dveří. Zavolá vám Jennifer, že Covard Duck má kartu č.8.

Covard Duck.
Použijte Handgun k zabiti Ducka. Osvoboďte vězně a seberte kartu č. 8.

Tou můžete odemknout hodně dveří v budově 2. Prohledejte ji a vratte se zpet do 100. patra v podzemí. V místnosti s 2 kamerami, použijte kartu 8 na pravé dveře. Najdete vězně, který Vám řekne, že hlavní velitel je BIG BOSS!!!! Opustte místnost a přejděte do další.Zavolá vám Big Boos. Řekne vám, abyste zastavili operaci! Ignorujte ho! Vstupte do dveří na severu. navlíkněte si plynovou masku. Ťukejte na severní stranu a zjistěte, kam položíte výbušninu.Odpalte ji! Projděte dále. Pozor na pasti!V dalsí místnosti pozor na miny. Pokračujte otevřením dveří kartou 1. Tam najdete elektrickou podlahu. Jennifer vám zavolá, že musíte běžet rychle! Není tu totiž vypínač!!! Běžte rychle do dveří, kde vás čeká METAL GEAR!!!

Metal Gear
Pokládejte mu plastické trhaviny na nohy v pořadí, jak je řekl Dr. Pettrovich. Tedy: Pravo, Pravo, Levo, Pravo, Levo, Levo, Pravo, Levo, Levo, Pravo, Pravo,, Levo, Pravo, Levo, Pravo, Pravo,

Pokud to zadáte ve správném pořádí, zničíte Metal Gear. Po souboji nastane samodestrukce. Vlezte do otevřených dveří. Tady Vás přivítá sám Big Boss.

Big Boss
Zavolá vám Diana, že neví jak porazit Big Bosse. Je to tedy jen na vás. Použijte raketomet. Oblékněte si neprůstřelnou vestu, pomůže vám.

Po jeho porážce se otevřou dveře. Najdete zde 3 žebříky. Jak vám poradil Jenniferin bratr, použijte ten zleva.
Pak následuje animace, jak Snake utíká a exploduje Outer Heaven. Gratuluji! Zvládli jste první díl Metal gear série.

Anketa

Jste spokojeni s délkou MGS: Ground Zeroes?

Celkem 23573 hlasů | Staré ankety


Přispějte prosím na webhosting!


Informace a další formy podpory


Přidejte si nás na Facebooku

Hideout na Facebooku
Design by Fineway Studios | HTML & CSS by RaĎim | PHP by snakeeater
Copyright 2004-2007 Metal Gear Hideout