Metal Gear Hideout

 25.9.2021

Informace

  • Premiéra: 12.7.1987 na MSX2
  • Výrobce: Konami
  • Vydavatel: Konami/Ultra Games
  • Typ hry: Stealth Action
  • Technologie: 2D grafika
  • Jazykové mutace: JP, EN, SP
  • Oficiální web: klikni zde

Metal Gear

Data vydání

  • Japonsko(MSX2) - 12.7.1987
  • Evropa(MSX2) - 1987

Hlášky

  • Shoot Gunner: I'm Shoot Gunner! Nobody has ever been able to escape from here!
3.png

Jakákoli vaše Metal Gear tvorba se může objevit na Metal Gear Store. Stačí napsat na admin@metalgearsolid.cz

Příběh

200 km severně od Salzburgu v jižní Africe leží Outer Heaven, malý militární stát založený v 80. letech legendárním žoldákem. Údajně se zde má taky vyrábět nová nukleární zbraň, která může znamenat hrozbu pro celý svět. Vláda proto pověří jednotku Fox-Hound aby na základnu vnikla a všechno zjistila. Big Boss, velitel jednotky tedy posílá nejlepšího agenta který je k dispozici - Gray Foxe, ten jako jediný získal nejvyšší hodnost Fox, což svědčí o jeho kvalitách.

Gray Fox se bez větších potíží dostane na základnu, bohužel po prvním větším objevu je spojení s ním přerušeno. Poslední slova co řekl byla „Metal Gear…“ Nikdo neví co to znamená ale Fox-Hound musí rychle jednat. Předpokládá se tedy že Metal Gear je ona nová zbraň.

Tentokrát je Big Bossem vyslán překvapivě Solid Snake, talentovaný ale velice nezkušený agent, pro kterého je toto první důležitější mise. Jeho úkolem je tedy se nepozorovaně dostat na základnu, zjistit co se stalo s Gray Foxem, objevit lokaci kde je Metal Gear a zničit ho. Operace Intrude N313 začíná.

I Solid Snake se v pohodě dostane na základnu. Přes vysílačku se mu stává oporou samotný Big Boss. Dále je kontaktován Kylem Schneiderem, Diane a Jennifer kteří se díky svým znalostem a zkušenostem stávají velice užiteční informátoři. Poté co se Snake nechá zajmout aby objevil tajné podzemní vězení konečně nachází svázaného Gray Foxe v jedné z cel. Ten mu potvrdí že Metal gear je nukleární tank, který navíc dokáže raketu hromadného ničení odpálit odkudkoliv na světě. Dále je vybaven skvěle i pro boj nablízko (rotační kulomety, naváděcí rakety) a díky svým nohám se dokáže pohybovat po jakémkoli terénu. Dále mu prozradí že musí zachránit dr. Pettroviche, který Metal Gear sestrojil, tudíž mu může být velice nápomocný.

Snake se tedy vydává na cestu, najde a zachrání dr. Pettroviche i s jeho dcerou. Ten mu s radostí poskytne informace o Metal Gearu a hlavně taky jak jej zničit- jedinou jeho slabinou jsou nohy. Podmínkou je že se mu musí povést ho zničit ještě před dokončením.

Snake musí projít dlouhou cestu přes poušť až k budově ve které se musí sjet 100 pater do podzemí. Po cestě ho ale čeká řada nemilých překvapení…. Jakoby nepřítel věděl že přichází. Přes všechny útrapy se ale dostává až do podzemí kde mu zavolá Schneider, že ví kdo se za celou tou věcí skrývá….bohužel větu nedořekne a je zabit. Konečně Snake dojde až k Metal Gearu který pomocí plastických trhavin zničí.--spouští se sebe destrukce základny-- Při útěku ze základny ho ale čeká obrovské překvapení.

Do cesty se mu totiž postaví velitel Fox-Houndu Big Boss. Byl to právě on kdo nechal postavit Outer Heaven a Metal Gear, ze svých vlastních nákladů. Snaka poslal do akce jen protože čekal že takto nezkušený voják nemá šanci tuto náročnou misi splnit. Naneštěstí pro něj ale Solid Snake vyhrává i tuto bitvu a těsně před výbuchem základny uniká

……úplně na konci se ale dovídáme že Big Boss ještě není mrtvý a že se mu ze základny taky podařilo uprchnout


Anketa

Jste spokojeni s délkou MGS: Ground Zeroes?

Celkem 23573 hlasů | Staré ankety


Přispějte prosím na webhosting!


Informace a další formy podpory


Přidejte si nás na Facebooku

Hideout na Facebooku
Design by Fineway Studios | HTML & CSS by RaĎim | PHP by snakeeater
Copyright 2004-2007 Metal Gear Hideout