Metal Gear Hideout

 25.9.2021


Herní menu


Informace

  • Premiéra: 19.7.1990 na MSX2
  • Vydavatel: Konami
  • Typ hry: Stealth Action
  • Technologie: 2D grafika
  • Jazykové mutace: JP, EN, SP
  • Oficiální web: klikni zde

Metal Gear 2

Data vydání

  • Japonsko(MSX2) - 19.7.1990
  • Japonsko(Mobil) - 1.10.2004
  • Japonsko(PS2) - 22.12.2005

Hlášky

  • Big Boss: Start a war, fan its flames, create victims... Then save them, train them... And feed them back onto the battlefield. It's a perfectly logical system. In this world of ours, conflict never ends. And neither does our purpose... our raison d'etre.
4.jpg

Jakákoli vaše Metal Gear tvorba se může objevit na Metal Gear Store. Stačí napsat na admin@metalgearsolid.cz

Příběh

Upozornění: Tento text je dílem Jakuba Holého. Redakce webu již pracuje na vlastní verzi příběhu.

Druhý díl Metal Gearu se odehrává v roce 1999, kdy se svět dostává do velmi nepříjemné energetické krize. Zásoby ropy se totiž vyčerpávají mnohem rychleji, než se obecně předpokládalo. Lidstvo se tedy dostává na pokraj chaosu a cena ropy stoupá do závratných výšek. Jako zázrakem se ale podaří českému vědci jménem Kio Marv (typické české jméno) kolosální objev, jehož produktem je mikroorganismus nazývaný OILIX. Ten dokáže velmi efektivně zpracovávat ropu a tak podstatným způsobem zvyšuje výnosy z těžby. Svět tedy získává novou naději a jeho budoucnost je opět růžová. Jak to ale v takových chvílích obyčejně chodí, doktor Kio Marv je unesen neznámo kam a s ním mizí i tajemství OILIXu.

Po nějaké době se spojeným silám všech významných výzvědných služeb světa podaří vypátrat,že byl unesen do tajemné země Zanzibar, která se z ničeho nic objevila v roce 1997 ve střední Asii. Tato země je jak jinak než vojenským režimem. Po jejím vzniku se ji pokoušela smést z povrchu zemského armáda CIS, která byla zformována na základech bývalé sovětské rudé armády. Zanzibar se ale díky výborně vyzbrojené a vedené armádě žoldnéřů ubránil a v nepřátelském prostředí se změnil na obrovskou síť pevností, které mu měly zaručit bezpečnost. Získáním tajemství OILIXu se nyní pokouší získat ekonomickou nadvládu nad celým světem. Nejvíce jsou samozřejmě pobouřeny Spojené státy. Jejich vláda neváhá a pověřuje řešením situace starou známou organizaci FOX-HOUND. Té v současnosti velí Roy Campbell, který povolává zpět do služby Solid Snakea. Muže, který se pře čtyřmi lety tolik osvědčil.

Snakovi se s pomocí agentky CIA Holly White podaří dostat do Zanzibaru. Zde v jedné z pevností překvapivě objevuje doktora Pettroviche, který byl unesen a donucen pracovat na novém Metal Gearovi. Ještě větším překvapením je ale informace, že hlavní velitel Zanzibaru je Big Boss, který po své porážce v Outer Heaven záhadně zmizel. Při záchraně doktora Pettroviche vám pomůže Natascha, která je bývalou agentkou české tajné služby. Při dalším postupu, je ale při překonávání úzkého mostu zabita při útoku nového Metal Gearu. A je zde další překvapení, pilotem Metal Gearu je Gray Fox, který vás varuje před pokusem o vniknutí do hlavní základny. Také on po událostech v Outer Heaven záhadně zmizel a nyní vychází najevo, že byl celou dobu blízkým spolupracovníkem Big Bosse.

I přes toto varování se Snake dostane hluboko do nepřátelské základny a nakonec objeví celu, ve které je držen doktor Marv. Naneštěstí přichází Snake pozdě a doktor Marv je mrtev. Doktor Pettrovich vám vysvětlí, že díky vrozené srdeční vadě nepřežil mučení, která prodělal.Následuje ale radiová zpráva od Horry, která vám sdělí, že doktor Pettrovich je v Zantibaru dobrovolně a je tedy vaším nepřítelem. Únos doktora Marva byl totiž od začátku jeho nápad. Pettrovich vzápětí Solid Snakea napadne, ale souboj nevyhnutelně prohrává. Snake konečně získává tajemství OILIXu.

Drama vrcholí a při útěku ze základny se Snakeovi do cesty postaví Metal Gear s Grey Foxem v kokpitu. Snake ho v těžkém souboji poráží a čeká ho souboj se samotným Gray Foxem. Nakonec se mu ho podaří udolat holýma rukama. Následuje ale ještě další souboj, ve kterém bude muset už podruhé ve svém životě porazit Big Bosse. To se mu podaří a spolu s Horry a tajemstvím OILIXu opouští v záchranné helikoptéře Zanzibar. Solid Snake se ale po tomto dobrodružství obrací do sebe a opouští svět, ve kterém žil. Odchází zcela sám žít do pustiny Aljašky.


Anketa

Jste spokojeni s délkou MGS: Ground Zeroes?

Celkem 23573 hlasů | Staré ankety


Přispějte prosím na webhosting!


Informace a další formy podpory


Přidejte si nás na Facebooku

Hideout na Facebooku
Design by Fineway Studios | HTML & CSS by RaĎim | PHP by snakeeater
Copyright 2004-2007 Metal Gear Hideout