Metal Gear Hideout

 25.9.2021

Informace

 • Premiéra: 3.9.1998 na PSX
 • Vydavatel: Konami
 • Typ hry: Stealth Action
 • Technologie: 3D grafika
 • Jazykové mutace: EN, JPN, PL
 • Oficiální web: klikni zde

Metal Gear Solid

Data vydání

 • Japonsko(PSX) - 3.9.1998
 • USA(PSX) - 21.10.1998
 • Evropa(PSX) - 26.2.1999

Data vydání "Integral"

 • Japonsko(PSX) - 24.6.1999
 • USA,Evropa(Win) - 22.9.2000

Hlášky

 • Revolver Ocelot: I love to reload during a battle. There's nothing like the feeling of slamming a long, silver bullet into a well greased chamber.
123.png

Jakákoli vaše Metal Gear tvorba se může objevit na Metal Gear Store. Stačí napsat na admin@metalgearsolid.cz

Příběh

1. Briefing

Solid Snake – legenda, která zachránila již 2x svět před hrozbou zvanou Metal Gear. Je to už dávno od jeho poslední mise v Zanzibaru. Po ní se raději rozhodl žít v ústraní studené Aljašky, kde se staral o své psy. Jeho klid byl ale narušen, když ho přepadli vojáci a dovlekli k plukovníku Royi Campbellovi. Plukovník řekl Snakovi, že bývalé speciální jednotky FOXHOUND před 5-ti hodinami přepadli základnu na Shadow Mosses – na ostrově, kde se tajně skladují nukleární hlavice. Řekli Washingtonu D.C. svůj požadavek – pozůstatky Big Bosse. Pokud nebudou požadavky splněny, za 24 hodin teroristé odpálí jadernou zbraň. Nami Hunter, expert v genové terapii a šéfka lékařského týmu FOXHOUNDu, Snakovi vpíchne nanostroje, které udržují Snaka v perfektní kondici, společně s protimrznoucí směsí, protože na Shadow Mosses je pořádná zima. Snake je také vybaven Codecem, což je malé komunikační zařízení přímo v uchu. Když mu někdo zavolá, Codec začně stimulovat malé kůstky v uchu. To zabraňuje, aby někdo kolem cokoliv slyšel. Snake se vydává na misi.

2. Infiltrace

Snake se infiltruje na základnu v SDV(swimmer delivery vehicle). Jeho úkoly jsou dva: zachránit rukojmí Donalda Andersona, šéfa společnosti DARPA, a Kenetha Bakera, prezidenta ArmsTechu. Druhým úkolem je zjistit, jestli mají teroristé prostředky k tomu, aby opravdu odpálili jadernou hlavici. Tohle je sólo mise a je jen na Snakovi, aby odvrátil tuto obrovskou hrozbu. Ve ventilační šachtě vedoucí do hangáru Snaka přes Codec kontaktuje McDonnel Miller, člověk, který ho naučil skoro vše, co zná. Oznámí Snakovi, že je poblíž a že mu bude pomáhat na misi přes Codec. Snake se dostane do hangáru, kde sjede výtahem do nižšího patra a větrací šachtou infiltruje do cely Donalda Andersona – šéfa Darpy. Ten mu řekne, že základna je plná jaderných hlavic. Prozradí také jedno z nejtemnějších tajemství současné historie USA. Na základně je nový typ Metal Gearu zvaný REX – je to chodící bojový tank, schopný v jakémkoliv prostředí odpálit jadernou hlavici na kterékoliv místo na planetě. K jaderným hlavicím ale vždy existují ochranná zařízení, aby nedošlo k podobné situaci jako teď na Shadow Mosses. K k odpálení těchto hlavic je třeba dvou kódů. Jeden zná sám Anderson a druhý Keneth Baker. Anderson se ale přizná, že jeho kód už teroristé získali, protože je mezi nimi Psycho Mantis – člověk se zvláštními psychickými schopnostmi, který dokáže člověku nahlédnout do mysli. Využil svého daru a získal Andersonův kód. Pokud teroristé získají i druhý kód a Metal Gear bude aktivován, existuje cesta jak tento pekelný stroj zastavit a to PAL klíče. Jsou 3 PAL klíče, které když se vloží ve správném pořadí, Metal Gear se deaktivuje, je-li aktivován(a naopak). Rozhovor Snaka a Andersona zaslechne žena z vedlejší cely. Najednou se začne Anderson vyptávat na velice zvláštní otázky a naprosto nečekaně padne k zemi mrtev. Vše vypadá jakoby dostal infarkt. Žena z vedlejší cely začne křičet a bouchat na dveře. Johnny Sasaki – strážný, který cely hlídá - půjde její celu zkontrolovat, ale žena ho přemůže a obleče si jeho uniformu. Otevře Snakovi celu, ale nezná jeho identitu, proto je opatrná a míří na něj Famasem. Drobnou neshodu vyřeší skupinka vojáků, která přiběhne na pomoc Johnnymu. Snake s tajuplnou ženou spojí síly a společně všechny vojáky postřílí. Najednou jakoby se této tajemné ženy zmocnil ďábel – začne po Snakovi střílet a uteče výtahem. Před Snakem se zjeví levitující muž v plynové mazce, který zmizí stejně rychle jako se objevil. Snake kontaktuje Naomi, že měl halucinaci, ale dovtípí se o opaku. Tohle byl totiž Psycho Mantis. Dalším úkolem je zachránit Kenetha Bakera, presidenta ArmsTechu, proto Snake sjede výtahem do druhého podlaží, kde odstřelí plastickou trhavinou C4 zeď, která vede až k místu, kde je Baker držen. Snaka ale překvapí Revolver Ocelot, starý zkušený pistolník, který umí zacházet s revolverem líp než kdokoliv jiný. Následuje přestřelka, kterou přeruší neviditelná bytost.

3. „I’m like you…I have no name“

Usekne Ocelotovi pravou ruku, ve které držel revolver. Vetřelec deaktivuje svoji neviditelnou kamufláž - je to ninja-kyborg a když se Snake zeptá, co je zač, odpoví „Ani nepřítel, ani přítel“. Najednou ho přepadnou bolesti a stejně jako Ocelot zmizí ze scény. Snake si promluví s Kenethem Bakerem, který mu prozradí, že Mantis se mu nemohl dostat do hlavy, protože každy, kdo zná podobné kódy má instalované implantáty, které brání průniku do mysli. Proč Anderson tedy tvrdil, že Mantis zjistil jeho kód, když to nemůže být pravda? Šokujícím zjištěním ale je, že i když teroristé nezískali Bakerův kód tímto způsobem, použili mučení, proti kterému nebyl Baker cvičen a podlehl. Takže teororisté mají oba kódy a mohou odpálit hlavici. Snake se od Bakera dozví, že PAL klíče teď má Meryl Silverburgh, neteř plukovníka Campbella, což je ta samá žena, která utekla ze sousední cely Donalda Andersona. Snake se zeptá, jestli existuje i jiný způsob, jak zabránit odpálení. Baker si uvědomí, že jediný kdo ví, jak Metal Gear zničit, je muž, který tento stroj sestrojil – Hal Emmerich. Baker předá Snakovi MO-DISC, který obsahuje veškerá testovací data Metal Gear REXe. Snake se ještě zvědavě zeptá, kdo byl ten záhadný ninja. Baker Snakovi řekne, ať se zeptá Dr. Naomi Hunter. Najednou se začne být s Bakerem něco v nepořádku, chce Snakovi něco říct, ale nedořekne větu a stejně jako Anderson skoná na infarkt. Snake okamžitě zavolá Campbellovi a oznámí mu tu strašnou skutečnost. Snake má pocit, že mu plukovník něco zatajuje, ale ten stále zapírá. Zeptá se Naomi na onoho ninju, ale ta tvrdí, že o něm nic neví.

Snake kontaktuje Meryl. Ta mu řekne, že tato základna je civilní a že zde byl načerno vyvíjen Metal Gear REX. Snake se od ní dále dozví, že Dr. Emmerich je držen ve skladišti nukleárních hlavic. Meryl mu uvolní cestu díky svému maskování vojáka a Snake se vydává Dr. Emmericha najít. Cestu mu ale zkříží obr a šaman Vulcan Raven v tanku M1. Snake opět dokáže své dokonalé schopnosti vojáka a vyřadí tank z provozu. Raven naschvál nechá Snaka vzít si od jednoho z vojáků z tanku přístupovou kartu a nechá ho projít do skladiště nukleárních hlavic. V chodbě, která vede do laboratoře Dr. Emmericha Snake objeví spoustu zmasakrovaných rozřezaných těl. Pokračuje do laboratoře a již podruhé se setká s ninjou. Ten mu řekne, že na tuto chvíli čekal už velice dlouho a že si užije tu chvíli, kdy může se Snakem bojovat. Hal Emmerich je v laboratoři také, ale protože je vystrašený, schová se do skříně, ze které pozoruje souboj mezi Snakem a ninjou. Snake ninju přemůže a uvědomí si, proti komu vlastně bojoval. Kyborg ninja je ve skutečnosti Gray Fox – muž, kterého kdysi Snake uprostřed minového pole zabil v pěstním souboji. Fox opět začne mít hrozné bolesti a uteče. Snake kontaktuje plukovníka a řekne mu, že ninja je Gray Fox. Naomi Hunter přizná, že oproti plukovníkovi to věděla od začátku, protože to je tajný projekt FOXHOUNDu. Oživili Foxovo mrtvé tělo a drželi ho léta zdrogovaného. Tehdy velel projektu Dr. Clark, který zemřel při výbuchu v laboratoři, při kterém měl zemřít i Fox, ale nestalo se tak a on utekl, aby se mohl znovu se Snakem utkat ve finální bitvě. Hal Emmerich vyleze ze skříně a promluví si se Snakem. I když REXe vytvořil, netušil, že je to smrtící zbraň. Po celou dobu si myslel, že Metal Gear je jen mobilní TMD – zařízení pro sestřelování raket. Snake doktora přesvědčí o opaku. Dr. Emmerich požádá Snaka, ať mu říká Otacon, což je zkratka Otaku Convention. Snake se dozví, že pro deaktivaci REXe musí být vloženy 3 PAL klíče do kontrolní místnosti v síni REXe. Otacon aktivuje STEALTH kamufláž jakou má ninja, aby se mohl pohybovat po základně a odchází.

4. Život a Smrt

Snake se setká s Meryl na dámským záchodech, ale ta mu dá pouze jeden PAL klíč. Snake tedy musí najít další dva. Meryl poračuje po boku Snaka, protože zná základnu mnohem lépe než on. Cestou do Commander’s Room začne Meryl příšerně bolet hlava. Poté se Meryl začne chovat velice divně. Když se dostanou do Commander’s Room, Meryl začne mluvit ještě více zvláštněji a dokonce na Snaka zamíří svojí zbraní. Najednou se jako přízrak za Meryl zjeví Psycho Mantis, který ovládá všechny její činy. Snake Meryl omráčí a začne souboj mezi hrubou silou Snaka a telekinetickými schopnostmi Psycho Mantise. Ze souboje vyjde jako vítěz Solid Snake, Meryl je naštěstí také v pořádku. Mantis pomalu umírá. Vypráví o tom, že své schopnosti měl už od dětství a první člověk, kterému pohlédl do mysli, byl jeho otec. Viděl ale pouze nechuť a zlobu ke svému synovi, protože Mantisova matka zemeřela při porodu. Mantis ho zabil a podpálil celou vesnici, aby pohřbil svoji minulost. Předtím než skoná, nahlédne do mysli taky Snakovi a řekne mu, že prožil stejné trauma jako on a že je v něm mnohem více zla než je v Mantisovi samotném. Poslední Mantisův čin je dobrý skutek – ukáže Snakovi tajnou cestu ke komunikační věži, která vede k síni REXe. Zemře. Meryl se začne Snaka vyptávat, jestli někdy někoho miloval, kolik mu je let, jestli má rodinu, ale jediné, co se dozví je to, že Solid Snake je jen smtuný osamělý muž, který je dobrý pouze v zabíjení. Snake se s Meryl vydá ke komunikační věži, ale když se k ní dostanou, na hrudi Meryl se objeví laserový zaměřovač. Výstřel. Meryl padá postřelená k zemi a několik dalších výstřelů jí způsobí obrovskou ztrátu krve. Snake se schová za roh a pozoruje odstřelovače, který má Meryl na mušce z komunikační věže. Snake se vrací pro odstřelovačku PSG1, ale když se vrátí, Meryl už je pryč a tak se utká s neznámým odstřelovačem v souboji sniperů. Snake vyhraje a přistupuje blíže ke komunikační věži. Nemůže najít onoho Snipera, ale on…tedy spíše ona si najde jeho. Je to Sniper Wolf, ženská sniperka, která zabije vše, na co namíří. Snake je omráčen a probouzí se uvězněn na elektrické posteli.

Liquid Snake – velitel bývalých speciálních jednotek FOXHOUND, které přepadly Shadow Mosses – řekne Snakovi, že jsou bratři. Snake ho ignoruje. Wolf slíbí Snakovi, že se ještě uvidí, dá si nějaký prášek a odchází. Snake podstoupí mučení – zde se příběh rozděluje. Buď se Snake vzdá a obětuje tak život Meryl nebo bude vzdorovat a zachrání tak její život. Každopádně se Snake dostane do vězení, kde ho hlídá Johnny Sasaki. Zvláštní je, že v cele se Snakem je také mrtvola šéfa Darpy Donalda Andersona, ale vypadá, že je mrtvý už několik dní, přitom zemřel pouze před několika hodinami. Snake na Codecu požádá Naomi, aby si s ním povídala, aby se mohl soustředit na něco jiného, než na svoji bolest z mučení. Naomi se ptá, jestli má Solid nějakou rodinu. Snake odpoví, že ne, ale že existoval jeden muž, který řekl, že je jeho otec – Big Boss, nejlepší voják 20. století. Snake ho zabil holýma rukama. Naomi říká, že měla nevlastního bratra, ale že nikdy nepoznala své rodiče a proto se dala na dráhu genového inženýrství, protože doufala, že když analyzuje své geny, tak pozná, co je zač. Po rozhovoru přijde Otacon a pomůže se Snakovi dostat z vězení. Snake pokračuje stejnou cestou do síně REXe, ale když narazí na místo, kde byla Meryl postřelena, vrátí se mu všechny ty strašné vzpomínky na tuto událost. Zavolá mu Roy Campbell a pokusí se utěšit Snaka tím, že dělal, co mohl. Naomi se zeptá Snaka, jestli pro něj Meryl byla nějakým způsobem vyjímečná. Snake vyhýbavě odpoví, že se moc vyptává a Campbell s úsměvem poznamená, že to má Naomi v genech. Snake nechápe a Naomi vše vysvětlí – její dědeček se vypracoval až do asistence sekretariátu FBI v New Yorku. V té době, v padesátých letech, kdy FBI vedl Edgar Hoover, dělal její dědeček zátahy proti mafii. Snake pokračuje do komunikační věže, ale zaregistruje ho kamera a celé komando vojáků Snaka pronásleduje až na vrcholek.

5. „I’m your shadow!“

Na střeše ho už ale čeká Liquid Snake ve vrtulníku Hind D a zničí most mezi oběma komunikačními vežmi. Snakovi nezbývá nic jiného, než použít lano, které sebral cestou nahoru a s jeho pomocí se dostat dolů z věže. Tudy se Snake dostane do druhé věže, ale cestu k síni REXe mu brání rozbité schodiště. Vydává se tedy k výtahu, kde potká Otacona. Ten mu poví, že přijel výtahem, ale ten je očividně zaseklý dole, proto Otacon slíbí, že ho spraví. Snake se zatím vydává na vrchol komunikační věže, aby se utkal s Liquidem. Sestřelí jeho vrtulník, který ihned po dopadu exploduje. Snake se vrací k výtahu, který už je funkční. Když do něj Snake nastoupí, tak zapípá signál oznamující přetížení výtahu. Otacon Snakovi zavolá a řekne mu, že výtah začal fungovat sám od sebe, že ho nespravil. Taky mu poví, že v jeho laboratoři bylo 5 prototypů STEALTH kamufláže. Jeden si vzal Otacon, ale ty zbylé 4 zmizely. Také je to opravdu divné s tím výtahem, protože to vypadalo, jakoby ho naschvál někdo držel dole…a to s tím přetížením…všechno to vypadá, jakoby ve výtahu byli další 4 lidé. Otacon si najednou uvědomí, že ti, co ukradli STEALTH kamufláž musí být se Snakem ve výtahu!!! Opravdu, na Snaka zaútočí 4 neviditelní vojáci, ale pro Snaka není problém se s nimi vypořádat, takže dojede ve zdraví dolů. Cesta ho zavede až na venkovní prostranství, kde ho nečekaně odkudsi z neznáma zasáhne kulka.

6. Láska na bitevním poli

Snake zavolá Otaconovi, jestli existuje ještě nějaký prototyp, Otacon ale řekne, že ne, že to musí být ona – Sniper Wolf. Otacon Snaka prosí, ať ji nezabíjí, ale Snake bojuje o svůj život, zároveň mstí Meryl a nemilosrdně Wolf zastřelí. Když Sniper Wolf umírá, vypráví o svém životě: narodila se na bitevním poli, kde taky žila a každé ráno, které se probudila vedle sebe našla mrtvého příbuzného. Takové utrpení prožívala, dokud nepřišel Saladin – Big Boss – který Wolf od všeho odvedl pryč. Poté se přidala k Liquidově skupině, aby se pomstila celému světu. Teď už ale chápe…celý život si myslela, že čeká na to, aby mohla zabít, ale ve skutečnosti čekala na někoho, kdo zabije ji. Čekala na Snaka. Otacon přijde k tělu Wolf a začne ronit slzy, protože ji miloval. Podá jí její zbraň a Snake ukončí její trápení jediným výstřelem. Snake pokračuje v cestě k REXovi.

7. Pravda

Cestou mu zavolá Master Miller a prozradí, že se mu příliš nezdál příběh Naomi, proto si ho ověřil. V roce 1950, kdy měl dědeček Naomi pracovat u FBI, se ještě nědělaly zátahy proti mafii, navíc tehdější velitel Edgar Hoover byl známý rasista. Přitom Naomi říkala, že její otec byl japonec. Tehdy nebyl na FBI jedniý asijský vyšetřovatel. Zátahy proti mafii se začaly dělat až v roce 1960 a to v Chicagu, ne v New Yorku. Master se domnívá, že je Naomi špeh. Snake tomu nevěří, tak pokračuje dál ve své cestě, ale cestu mu opět zkříží Vulcan Raven tentokrát s obrovským rotačním kulometem Gau-8 Avenger. Po bitvě pomalu Raven umírá a ještě před svou smrtí prozradí, že ten, koho viděl Snake umírat ve vězení, nebyl šéf Darpy, ale Decoy Octopus – mistr převleků. Proč se ale maskoval jako Donald Anderson neprozradí a umírá.

8. Zrada

Opět volá Master Miller s novými informacemi a tentokrát se do rozhovoru zapojí také Roy Campbell. Skutečná Naomi Hunter se ztratila kdesi na Středním Východě a žena, která se za ni vydává, musela někde sehnat její papíry. Campbell poznamená, že to může být velký problém, protože bez ní nemůže být dokončena mise. Snake si je teď naprosto jistý, že Campbell před ním něco skrývá. Plukovník Campbell slíbí, že se z Naomi pokusí dostat pravdu. Snake se konečně dostane do síně REXe, kde mu zavolá Otacon a řekne mu, že REX už je aktivován a že jediný způsob, jak ho zastavit je vložení všech tří PAL klíčů. Problém je v tom, že Snake má pouze jeden PAL klíč a navíc je k použítí nějaký trik. Otacon je ale právě v počítačové místnosti a snaží se hacknout do souborů Kenetha Bakera, kde by mohl být návod na použití klíčů. Nakonec se mu to podaří a objeví specifikace Metal Gear REXe. Z nich se dozví, že jaderné hlavice jsou určeny k vystřelování REXovým Rail Gunem. Navíc rakety nemají žádné palivo, čímž REX obchází Start 3 dohodu, protože tyto jaderné střely jsou vystřelovány a nejsou tak považovány za rakety. Protože nespalují palivo, jsou neviditelné pro všechny radary a hlavice se dokonce může provrtat i do podzemních základen. Snake se dostane k řídící místnosti, kde si vyslechne rozhovor Liquida s Ocelotem.

Liquid řekne, že mění místo, kde bude svržena atomovka a to na Lopnor v Číně, protože to je oblast, kde se testují nukleární bomby a tak může být tento incident skryt před veřejností. Pokud USA neustoupí jejich požadavkům, což jsou pozůstatky Big Bosse a teď i milarda dolarů, vystřelí hlavici. Liquid se také zmíní o tom, že ke svým požadavkům přidává vakcínu na Fox-Die, který zabil Octopuse a Bakera. Z rozhovoru dále vyplyne, že teroristé spolupracují s Rusem Sergeiem Gurlukovichem, který jim poskytnul většinu vybavení. Liquid se rozhodne nikam nejít, ale zůstat na základně, protože to je ideální místo v bitvě proti celému světu a navíc jsou po celé základně rozsety dostatečné zásoby jaderných hlavic. Odteď se začne tohle místo nazývat Outer Heaven – Big Bossův sen. Liquid poznamená, že Meryl je stále naživu. Snake si celou dobu myslí, že o něm Liquid s Ocelotem neví, opak je ale pravdou – oba Snaka pozorují na monitoru díky kameře, která Snaka sleduje. Otacon zavolá Snakovi a řekne mu, že ten trik je v tom, že Snake už má všechny 3 PAL klíče. Snake nechápe, ale Otacon vše vysvětlí. Ten PAL klíč, co má Snake u sebe, jsou ve skutečnosti tři v jednom, protože povrch karty je vyroben z materiálu s tvarovou pamětí, což znamená, že klíč se dokáže měnit za různých teplot. Když se PAL klíče vloží když je REX aktivován, dekativuje se a naopak. Ocelot nakonec zahraje, že si Snaka zrovna všiml a vystřelí mu PAL klíč z ruky. Klíč spadne do kanalizačního systému.

Snake pro něj dojde a když se vrátí do kontrolní místnosti, kde se PAL klíče vkládají, Ocelot ani Liquid tam už nejsou. Snake vloží první PAL klíč, změní jeho teplotu a vloží jej znovu. Pro změnu teploty třetího PAL klíče se Snake musí vrátit do oblasti s lávou, kde ho nažhaví. Cestou do kontrolní místnosti Snakovi zavolá Master Miller a řekne mu, že jeho přítel z Pentagonu mu prozradil, že DIA vynalezla nový typ atentátnické zbraně. Virus, který je možný naprogramovat tak, aby zabíjel jen lidi s určitým DNA. Jednoduše, jedná se o zbraň, která dokáže zabít jen vybrané lidi. Snake si vzpomene, že mu Naomi Hunter dávala injekci – nanostroje – takže to byla ona, kdo mu Fox-Die vpíchl. Campbell Snakovi řekne, že právě Naomi zatknul, protože posílala kódované zprávy na aljašskou základnu. Nyní je vyslýchána. Cestou k laptopům Snakovi zavolá Naomi a přizná, že svoji si identifikaci opravdu koupila. Jako malá byla nalezena v Rhodesii, dnes známé jako Zimbabwe. Našel ji její nevlastní bratr – Frank Jaeger a.k.a. Gray Fox. Pak přišel Big Boss a oba odvedl do Ameriky, ale Fox se vrátil s Big Bossem zpět do Afriky pokračovat ve svém boji. A tehdy Solid Snake Foxe v Zanzibaru zabil. Naomi čekala dlouhé 2 roky, aby se mohla Snakovi pomstít. Řekne ale, že použít Fox-Die nebyl její záměr, ale že to byla součást této operace. Přizná, že Fox-Die je naprogramovaný tak, aby usmrtil i Snaka. Vysvětlí, jak Fox-Die napadá buňky, aby smrt vypadala jako infarkt. Také se přizná, že se ve Snakovi zmýlila. Nakonec ale Snakovi řekne, že to není to, proč mu volala, že mu chce říct něco mnohem důležitějšího. Konverzaci ale přeruší plukovník Campbell, který nedovolí Naomi neoprávněně vysílat. Přikáže Snakovi zlikvidovat hrozbu Metal Gear. Snake tedy vloží poslední klíč do laptopu, jenže Metal Gear se nedeaktivuje, ale aktivuje!!

Snakovi zavolá Master Miller a řekne, že Snake posloužil svému účelu. Od začátku bylo všechno naplánováno. Mantis nemohl získat kód od šéfa Darpy a navíc ho Ocelot nešťastnou náhodou při mučení zabil, proto se rozhodli využít Snaka. Nejdřív si mysleli, že by jim kód mohl říct sám Snake, proto se Decoy Octopus maskoval za šéfa Darpy, aby z něj dostal nějaké informace. Octopus to ale nepřežil kvůli Fox-Die. Proto vnukli Snakovi, že Metal Gear už je aktivován a je třeba ho deaktivovat. Nechali ho odhalit tajemství PAL klíčů a spustit Metal Gear. Campbell řekne Snakovi, ať už ho dál neposlouchá, protože to není Master Miller! Pravý McDonnel Miller byl nalezen alespoň 3 dny mrtvý ve svém bytě. Mei Ling říká, že jeho signál přichází přímo ze základny. Master odhalí svoji pravou totožnost – je to Liquid Snake!!! Liquid uzavře kontrolní místnost a vpustí tam plyn. Otacon se ale hackne do bezpečnostního systému a otevře dveře. Snake běží za Liquidem k REXovi.

9. „A name from long ago…“

Liquid řekne, že on a Solid jsou dvojčata, ale že Snake má dominantí geny, zatimco Liquid ty recesivní. Prozradí, že Naomi celou dobu spolupracovala s Pentagonem. Všechno – odvrácení jaderného útoku, zničení Metal Gearu, záchrana rukojmí – všechno byla jedna velká lež, aby Snake, nositel Fox-Die, virus rozšířil po celé základně a Pentagon získal REXe neporušeného. Liquid Snake naskočí do REXe a zapne ho. Snake se musí již potřetí postavit pekelnému stroji, největší hrozbě současnosti. Vytahuje Stinger a utká se s REXem. Snake poškodí jeho radar, v tu chvíli se na scéně objeví Gray Fox. Řekne Snakovi, že to byl on, kdo zabil rodiče Naomi a že si nikdy neodpustil, že nedokázal zabít i ji a že ji musel vychovat a koukat se do jejích očí, které mu připomínaly utrpení jejich rodičů, když jim bral život. Poprosí Snaka, aby Naomi vzkázal tuto krutou pravdu. Poté se sám postaví REXovi a podaří se mu kompletně zničit jeho radar, zaplatí za to ale životem. Snake REXe zničí, ale jeho výbuch Snakem mrští o zeď a padne do bezvědomí.

10. Zpověď

Probudí se bez své výbavy na povrchu REXe. Liquid Snake začne vyprávět o jejich původu. Liquid i Solid jsou produktem projektu Les Enfants Terrible. Jsou to kloni největšího vojáka 20. století – Big Bosse. Původně byli osmerčata, ale šest jich byl obětováno, aby vytvořili 2 supervojáky, ale v poslední fázi projektu vzali všechny dobré Liquidovi geny a dali je Solidovi. Campbell Snakovi zavolá a řekne mu, že ministr obrany Jim Houseman nařídil jaderný útok na Shadow Mosses, aby zakryl všechny stopy a zbavil se Fox-Die. Už je dokonce připravená krycí historka, která jednoduše tvrdí, že teroristé opravdu odpálili jadernou bombu. Houseman Campbella odvolá z funkce a sám Snakovi potvrdí existenci projektu Les Enfants Terrible a taky, že základna bude opravdu vybombardována, takže zamete důkazy o celém incidentu a zároveň pohřbí malé špinavé tajemství spojených států – Liquida a Solida. Liquid Snake ukáže Snakovi Meryl, která leží opodál vedle bomby, jejíž časový limit neúprosně utíká. Snake se utká s Liquidem v pěstním souboji a zvítězí. Skopne Liquida z REXe.

11. Útěk

Podle toho, jestli se Snake vzdal při mučení, Meryl žije nebo je již mrtvá. Je-li naživu, Meryl Snaka doprovází až na konec hry, pokud je mrtvá, doprovází Snaka Otacon. Každopádně se Snake se svým společníkem dostane do džípu a začne ujiždět ze základny, jenže je začne pronásledovat Liquid Snake. Narazí do džípu Snaka, což vyústí v autonehodu. Bouračku všichni přežijí, bohužel i včetně Liquida, který se blíží se zbraní v ruce k bezmocnému Snakovi, který je zaklíněn pod džípem. Liquid ale ke Snakovi nedojde, protože ho zabije Fox-Die. Snakovi zavolá plukovník Campbell a řekne mu, že útok na základnu byl odvolán stejně jako Jim Houseman, který jednal na vlastní pěst bez vědomí prezidenta. Snake si promluví s Naomi, která již ví o smrti svého bratra. Snake Naomi řekne, že pro ní má vzkaz. Vzkáže, že ji Gray Fox vždycky miloval a vždycky bude, ať na něj Naomi zapomene a žije svůj vlastní život. Snaka trápí ještě jedna věc – Fox-Die, protože když zabil Liquida, musí zabít i Solida, jelikož mají stejnou DNA. Naomi Snakovi řekne, že záleží pouze na něm, jak dlouho bude žít. Řekne mu, ať prostě žije. Snake se svým společníkem nasedá na sněžný skútr, který Mei Ling objevila za pomocí satelitu. Snake se rozhodne žít jinak, odejít z Aljašky a zapomenout na minulost. Nastartuje a mizí kdesi za obzorem, kde právě začíná aljašský východ slunce.

Telefonický rozhovor

Ocelot: Ano, pane, celá jednotka byla odstraněna. Ti dva jsou stále naživu. Přenašeč? Ano, Fox-Die by se měl brzy aktivovat. Přesně podle plánu.
Ano, pane. Získal jsem všechna testovací data REXe. Ne, pane. Mé krytí nikdo neodhalil. Nikdo netuší kdo ve skutečnosti jsem. Ano, šéf Darpy odhalil moji identitu, ale byl odstraněn. Ano, slabý klon nakonec zvítězil. Přesně tak, až do úplného konce si Liquid myslel, že to on byl slabý. Ano pane, naprosto souhlasím. Chce to vyváženého jedince…někoho jako vy, kdo by vládl světu. Ne, pane, nikdo neví, že vy jste třetí…Solidusi…Ano. Děkuji. Nashledanou, pane prezidente.

KONEC


Anketa

Jste spokojeni s délkou MGS: Ground Zeroes?

Celkem 23573 hlasů | Staré ankety


Přispějte prosím na webhosting!


Informace a další formy podpory


Přidejte si nás na Facebooku

Hideout na Facebooku
Design by Fineway Studios | HTML & CSS by RaĎim | PHP by snakeeater
Copyright 2004-2007 Metal Gear Hideout