Metal Gear Hideout

 25.9.2021

Informace

 • Premiéra: 17.11.2004 na PS2
 • Výrobce: Kojima Productions
 • Vydavatel: Konami
 • Typ hry: Stealth Action
 • Technologie: 3D grafika
 • Jazykové mutace: JP, EN
 • Oficiální web: klikni zde
 •    
 •    

MGS3: Snake Eater


Data vydání

 • Amerika(PS2) - 17.11.2004
 • Japonsko(PS2) - 16.12.2004
 • Korea(PS2) - 30.12.2004
 • Europa(PS2) - 4.3.2005
 • Australia(PS2) - 17.3.2005
 •    
 •    
 •    
 •    
 •    

Hlášky

 • The Boss: The sacrifices of war cause a shift in the times. This shift leads to renewed conflict and in turn triggers the next war. Like a nuclear chain reaction, each conflict sparks countless others, forming an endless spiral of war that will continue on for eternity.
138.png

Jakákoli vaše Metal Gear tvorba se může objevit na Metal Gear Store. Stačí napsat na admin@metalgearsolid.cz

Tipy, triky

Easter Eggy

Minihra s úvodním videem
Během úvodního videa před titulní obrazovkou můžete pomocí různých tlačítek dělat zajímavé věci:

L1, L2 - držením měníte barvu poletujících obrázků
L3 - změna fontu létajících titulků
R1 - tichým hlasem zašeptáte "Snake Eater"
R3 - změna poletujících obrázků
Pohyb levou páčkou - pohybujete titulkami přebíhajícími po obrazovce
Pohyb pravou páčkou - pohrajete si s poletujícími obrázky
Směrová tlačítka - zkreslí obraz
Tvůrci intra - před samotným intrem při prvním zobrazení loga Konami stiskněte následující kombinaci tlačítek - nahoru, nahoru, dolů, dolů, doleva, doprava, doleva, doprava, čtverec a trojúhelník


Minihra s titulní obrazovkou
Také s animací na titulní obrazovce si můžete pohrát:

L3 - změna vzhledu pozadí
L2 - zvýraznění vojáka a Snaka nebo pozadí
L1 - zvýraznění vojáka a Snaka nebo pozadí v opačném směru
R3 - změna barvy pozadí
R2 - zpomalení animace
R1 - zrychlení animace
Δ - změna barvy pozadí na černou, zvýraznění Snakea a vojáka

Po dokončení hry bude mít Snake pásku přes oko.


Odemknutí tajných bonusů

Chcete-li masku Raidena již od začátku hry a vidět tak speciální úvodní animaci, tak při spouštění hry zvolte "I like MGS2". Zvolíte-li si ale "I like MGS", bude se vám pomaleji dobíjet stamina.


Plesnivé jídlo

Plody přírody po určitém čase zplesniví. To má své výhody i nevýhody. Výhodu je hlavně to, že je můžete použít proti strážím a nevýhody jsou ty, že po snězení tohoto plesnivého jídla se Vám nemusí udělat zrovna nejlíp. Jídlo zplesnivíte následovně. Ulovte nějaké jídlo, které se může zkazit (maso, ovoce...) a uložte si hru. Vypněte konzoli a den hru nehrajte. Druhý den bude jídlo plesnivé. Jednodušší možností je posunout čas konzole minimálně o den kupředu.


Zdravý spánek

Podobně jako s jídlem, které může plesnivět, působí i na Snaka den volna. Během doby, kdy nehrajete se Snakovi doplňuje stamina a hlavně životy. Opět použitím jednoduchého triku posunutí času konzole můžete dobýt během chvíle jak životy, tak staminu.


Mosin Nagant

Zabijte The Enda na staminu. Po animaci, ve které zemře, se pak Mosin Nagant náchází kousek vlevo od Vás, kde se objevíte.


Zabití The Enda na jiný způsob

Hned ze začátku souboje s The Endem si uložte hru, vypněte hru i konzoli a pak konzoli posuňte datum minimálně o týden, spusťte hru a nahrajte. The End pojde stářím.


Další možnost jednoduššího zabítí The Enda

Po animaci s Volginem, The Boss, Tatyanou a dalšími v lokaci Ponizovje Warehouse: Exterior vemte ihned do ruky SVD a začněte střílet do The Enda, dokud nevybouchne. V lokaci, kde jste se původně měli utkat s The Endem, nyní budou Ocelot Unit, kterým je snažší se vyhnout. Pokud se Vám ale nepovede Enda zabít, ale aspoň trefit, tak bude mít při souboji méně životů.


Ukecaný Endův papoušek

Během souboje s The Endem se pokuste najít jeho papouška. Pokud se Vám to povede, střelte do něj uspávací pistolí a následně ho pusťte. Sledujte, kam letí a po chvíli si můžete všimnout, že poletuje The Endovi nad hlavou. Nyní víte, kde se nachází. Hned jak do The Enda střelíte, uteče na jinou pozici. Najděte papouška znova a zopakujte akci. Může se Vám stát, že se vám ho najít nepodaří. Proto vemte do ruky směrový mikrofon ("Directional Microphone") a poslouchejte. Papoušek je zřejmě u Enda a stěžuje si u něj. Opět se díky němu dozvídáte The Endovu pozici. Neváhejte a střelte do něj.


Odhalení Endovy pozice

Během souboje s The Endem otevřete mapu a namačkejte tuto kombinaci: nahoru, nahoru, dolu, dolu, doleva, doprava, doleva, doprava, čtverec a trojúhelník. To Vám na mapce zobrazí lokaci, kde se The End právě nachází. Tento cheat můžete zadat pokaždé, když vlezete do jiné lokace, ve které bojujete s Endem.


Milosrdný The End

Během souboje s The Endem zůstaňte nečinně stát. Po chvilce můžete zaslechnout kroky a krátce poté dostanete dobře mířenou ránu zezadu. Spustí se animace a po ní se probudíte v cele v Graniny Gorki Lab.


Boss Survival Mode

Dokončete hru.


EZ Gun

První možnost, jak ji získat, je hrát hru na obtížnost Very Easy. Pokud však chcete vlastnit tuto zbraň i na vyšší obtížnosti, musíte získat všech 49 druhů jídla.


Patriot

Zbraň The Boss s nekonečno náboji. Pro její získání dokončete hru.


Single Action Army

Při závěrečném duelu s Ocelotem v letadle zvolte revolver ležící vpravo od Vás. Při příští hře ho budete mít v batohu.


Tajná scénka při závěrečném rozstřelu s Ocelotem

Vemte revolver ležící nalevo od Vás, ale nestřílejte z něj. Po chvilce se spustí animace, ve které se Ocelot Snaka zeptá, proč nevystřelil.


Stealth kamufláž

Pro získání této neviditelné kamufláže musíte buď dokončit hru bez poplachů nebo sestřelit všechny žabky ve hře.


Motion capture herci

Během scén, ve kterých se zobrazují jména charakterů se jmény dabérů stiskněte О a jméno dabéra se změní na jméno motion capture herce.


Řeka Styx

Souboj se Sorrowem je vlastně cesta tunelem ke světlu. Pokud během hry budete zabíjet nepřátele na potkání, bude tato cesta noční můrou. Jste-li ale naopak citlivý hráč a zabíjíte jen z povinnosti, když je to nutné, projdete cestu téměř bez šrámů. V řece totiž potkáváte všechny zabité vojáky, které jste usmrtili během hry.


Sorrow snadno a rychle

Nechce-li se Vám procházet celou řekou smrti, jednoduše si lehněte pod vodu a utopte se. Poté použijte Revival Pill a vítejte zpět mezi živými.


Duchové tvůrců

Na cestě po řece smrti při souboji se Sorrowem vyfoťte duchy mrtvých bossů (včetně kostry Sorrowa na konci tunelu). Když si pak fotky prohlédněte, můžete zahlédnout duchy tvůrců hry.


Mučení bez šrámů

Držte L2 po celou dobu, kdy si do Vás Volgin mlátí pěstí.


Netopýři v jeskyni

Pokud v jeskyni budete běhat a navíc s loučí v ruce, budou na Vás agresivně útočit netopýři. Proto si vemte do ruky "Sonar" a vyšlete signál. To na chvíli netopýry odradí neboť si budou myslet, že jste jen další netopýr.


Omráčení

Kdykoliv zahlédnete nad vojákem vykřičník nebo otazník, střelte do něj. Voják bude na chvíli mimo, což Vám umožní dost času na útěk nebo dobře mířený headshot.


Jak na Volgina

Před soubojem s Volginem si naberte několik žabek ("Tree frog") a hub ("Russian glow cap"). Až se s ním utkáte, předhoďte mu žabky tak, aby na ně viděl. Dokud je nezabije, máte dost času vystřelit na něj pár střel skoro zdarma. Poté vemte do ruky houbu. Hoďte ji na zem. Díky tomu budou Volginovo bleskové útoky mířit na houbu, nikoliv na Vás. A nakonec si nasaďte masku Raidena. Volgin si o Vás bude chvíli myslet, že jste jeho přítel Ivan. Opět máte dost času na namíření headshotu. Až ale zjistí, že nejste Ivan, začne být naopak mnohem naštvanější.


Hezké sny Feare

Chcete-li Feara porazit na staminu a získat tím speciální uniformu, musíte to udělat jinak, než v ostatních soubojích. Jeho stamina klesá každým skokem na jiný strom. Můžete mu ještě pomoci a trefit ho uspávačkou. Po klesnutí Fearovy staminy na minimum začne vyhledávat potravu. Proto poházejte po lokaci různé jedovaté houby nebo otrávená jídla a čekejte, než je Fear okusí. Chvíli ho to zdrží a než hodí šavli, máte dost času mu střelit uspávačkou mezi oči.


Painův vosí štít

Pokud se chcete zbavit Painova štítu z vos, střelte do něj brokovnicí nebo na něj hoďte kouřový granát. Vosy se rozletí na chvíli pryč a Vy můžete střílet. Další možností je pak dlouhodobější střílení ze samopalu (cca 1 až 2 zásobníky). Takhle by jste ale brzo přišli o všechnu munici.


The Boss je slepá

Pokud přesáhnete kamufláž nad 60%, jste pro The Boss téměř neviditelní.


Are you really dead?

Použijte během souboje s Boss Fake Death Pill a chvíli počkejte, jak na to zareaguje.


Hezké sny, Snaku

Dokonce i Snake si může pospat během hry. Stačí, když si vezmete do ruky Handkerchief a 3x ho použijete. Po třetím použití upadne na chvíli do spánku.


Zrušení poplachu a letecký útok

Pokud se Vám nedopatřením podaří vyvolat poplach, pokuste se chytnout pomocí CQC vojáka a začít ho vyslýchat. Někdy Vám může vyzradit tajnou frekvenci, která poplach zruší nebo může říct frekvenci pro přivolání leteckého útoku. Po použití se frekvence ihned změní.


Slabší a hladoví nepřátelé

Kdykoliv narazíte na sklad zbraní (obvykle se zde dostanete k nové zbrani) nebo do místnosti s jídlem (bývají zde většinou Ration nebo Instant Noodles), vemte do ruky TNT a nechejte místnost vyhodit do povětří. Jestli se Vám to povedlo poznáte tak, že místnost bude ohořelá a zčernalá. A jaké to má pro Vás výhody? Od této chvíle jsou vojáci hladoví (kručí jim v břiše a díky tomu je uslyšíte), dají se knockoutovat po jediném kopnutí a v AK-47 mají jen jeden zásobník. Navíc, když jim teď hodíte otrávené jídlo, ihned po něm skočí a po chvilce se otráví.


Pózování v Cure

V Cure stiskněte dvakrát za sebou R1. Spustíte tak několik animací od posilovaní až po různé postoje.


Vtipné radiorozhovory
Box - Vemte do ruky krabici a zavolejte Sigintovi
Chocolate Chip - Nasaďte si kamufláž Choco Chip a zavolejte Sigintovi
Glowcap - Snězte houbu Glowcap a zavolejte Para-Medic
Granin - Po rozhvoru s Graninem zavolejte párkrát Sigintovi
Patriot - Vemte do ruky Patriot (zbraň získaná od The Boss po dohrání hry) a zavolejte Sigintovi
Pretty - Chyťte hada Green Tree Python a zavolejte Para-Medic
Tsuchinoko - Chyťte Tsuchinoko a zavolejte Para-Medic
Naked - Nasaďte kamufláž Naked a zavolejte Sigintovi
Raiden - Ihned poté, co získáte uniformu důstojníka a masku Raidena, nasaďte si je a zavolejte Zerovi
Snakeova noční můra - Zavolejte Para-Medic poté, co se probudíte z noční můry v cele
Sigintova noční můra - Zavolejte Sigintovi poté, co se probudíte z noční můry v cele

Tsuchinoko
 • Proč ho chytat? Budete ho potřebovat pro získání bonusové zbraně "EZ Gun" a pro získání "Infinity facepaint" (nekonečná munice pro jakoukoliv zbraň).
 • Pokud chcete Infinity facepaint, musíte mít u sebe Tsuchinoka až do konce hry.
 • V případě, že jste nevzali Ocelotovi pastičku v lokaci Rassvet, zajděte si pro ni do lokace Bolshaya Past Base (je to lokace hned po Bolshaya Past South).
 • Po příchodu do lokace, kde chcete Tsuchinoka chytit, si uložte hru. Někdy se stane, že se po položení pastičky Tsuchinoko nechytne.

Tento had jde chytit na několika místech ve hře. Zde uvádím jednu lokaci a to Bolshaya Past South. První co musíte udělat je, že zabijete všechny psy. Pak položte někde do trávy pastičku a čekejte. Do pěti minut by se měl Tsuchinoko chytit do pastičky. Pokud se tak nestane nahrajte znovu uloženou pozici, zabijte psy a položte pastičku znovu.

V Groznyj Gradu o něj po mučení přijdete. Musíte ho opět získat. Možnost máte v lokaci Tikhogornyj. Povaluje se poblíž vodopádu. Zde je normálně vidět. Uspěte ho, nesmíte ho zabít.


Peep Show

Shlédněte všechny cutscény v Demo Theatre.


Cheat?

Až povedete Evu skrze džungli, chytněte ji pod krkem a stisknutím R3 ji vyslechněte. Poví vám cheat skládající se ze směrových tlačítek, ale následně dodá, že si ho nepamatuje celý. Kód, o kterém Eva mluví, je slavný cheat na 30 životů pro NES verzi hry Contra.


Hezké sny Evo

Při průchodu džunglí s Evou ji nechte uspat pomocí Mk22 nebo jinou uspávací zbraní a poslouchejte, co bude říkat.


Cheaty do MGA Ve hře se nachází několik vojáků, kteří Vám vyzradí jakýsi kód. Jde o cheat do hry Metal Gear Ac!d. Tito vojáci se nachází zde:

 1. Groznyj Grad Weapons Lab: East Wing. Tento kód je: XMEIGHT.
 2. Bolshaya Past Base. Tento kód je: VIPER.
 3. Graniny Gorki Lab 1F. Tento kód je: JEHUTY.
 4. Groznyj Grad: Main Wing. Tento kód je: KAREN.


Útěk z vězení

 1. Po odchodu Volgina z mučící místnosti tam budete chvíli sami s EVOU. Stiskněte R1 a uvidíte frekvenci (144.75). Zapamatujte si ji a až nad sebou získáte v cele kontrolu, na tuto frekvenci zavolejte. Voila a cesta je volná.
 2. Vlezte do Survival Viewer a zatočte se Snakem párkrát dokola. Vraťte se do hry a Snake se pozvrací. Přiběhne hlídač, tak ho ihned omračte a utečte.
 3. Vlezte do Survival Viewer a vyndejte si vidličkou Fake Death Pill. Použijte ji a počkejte, než hlídač otevře celu. Ihned se pak oživte pomocí Revival Pill a utečte.


Noční můra

Ihned, jak se po mučení objevíte v cele, uložte si hru a pak ji vypněte. Nahrajte se zpět do hry a Snake se místo v cele objeví někde nezmámo kde obklopen krvelačnými zombie. Jedná se o demo z neuskutečněného projektu Konami.


The day we met...

Vyslechněte Raikova a můžete zaslechnout pár zajímavých věcí.


Tajná scénka s Evou za vodopádem

Pro odemčení této vtipné scény si nesmíte vyndat transmitter. Kvůli němu ale bude před vodopádem čekat Ocelotova jednotka. Až se ale dostanete přes ně, nebudete litovat, že jste museli trpět Ocelotovu jednoku.


Johnny Sasaki

Poté, co Vás zajmou v cele, hoďte hlídačovi 3x jídlo zpátky. Spustí se cutscéna, ve které mluví o sobě a svých dětech jménem Johnny. Pak chvíli vyčkejte, dokud se nezačne kroutit bolením břicha a odběhne na toaletu. Ze záchoda můžete zaslechnout věty, které s radostí Johnny vysloví

"Wow, that's a record!" nebo "Will that even flush?".


Obsazeno

Nechte Johnnyho odběhnout na WC a poté utečte z cely. Dveře na toaletu budou zamčené a pokud na ně zaklepete, Johnny se ozve.


Graninovy modely dvounohých tanků

Během rozhovoru s Graninem v kanceláři máte chvilku možnost pohledu z první osoby. Koukněte se tedy ze Snakových očí a můžete zahlédnout jakési dvounohé tanky. Jsou to Metal Gear REX z MGS1, Metal Gear RAY z MGS2 a Jehuty ze ZOE.


Granin mluví ze spaní

Po rozhovoru s Graninem se dveře za ním zamknou. Chvíli počkejte a pak poslouchejte, co Granin povídá ze spaní.


Zvracející EVA

Stejně jako Snaka můžete i EVU nechat pozvracet. Stačí když jí vlezete do Survival Viewer a budete s ní chvíli točit dokola. Hned, jak se vrátíte do hry, hodí EVA šavli. Udělejte to několikrát a EVA si začně stěžovat na bolesti v břiše.


EVA nemusí jíst

Pokud Vás otravuje neustálé stěžování Evy, že má hlad, stačí když jí uspíte a potáhnete sami.


Moderní herní časopisy v roce 1964

Během hry narazíte na několik místností s časopisy (EGM, GMR a jiné). Když do nich střelíte, otevřou se na článku s MGS3. Druhou střelou jej zavřete na poslední stranu.


Ocelot is Dead - Time Paradox

Po prvním setkání s Ocelotem využijte jeho bezvědomí a zabijte jej. Campbell Vás vyhubuje, že měníte budoucnost.


Přibližování kamery při cutscénách

Mimo tajných pohledů z první osoby můžete téměř kdykoli během cutscény přiblížit kameru na určitou část scény. Dělá se to pomocí tlačítka trojúhelník a čím více jej stisknete, tím více přiblížíte scénu. Pohybovat kamerou pak můžete pomocí levého analogu.


Plakát s Raidenem z MGS2

Raikov ho má ve své skříňce. Můžete ho zahlédnout během cutscény, ve které ho Snake schovává do skříňky nebo později, když do skříňky vlezete.


Druhé setkání s nahým Raikovem

Zabijte Raikova a během souboje se Sorrowem Raikova potkáte opět pouze v tangách.


Respekt před majorem

Až získáte oblek Raikova, nasaďte si ho. Od této chvíle před Vámi budou mít všichni vojáci respekt. Můžete do nich dokonce i kopat a oni Vám navíc zasalutují. Když vyvoláte poplach pomocí červeného tlačítka na zdi, přiběhnou k Vám dva vojáci, které můžete beze strachu omráčit a získat tak jejich předměty téměř zadarmo. V uniformě Raikova ale nemůžete nosit zbraně a také musíte dávat pozor na psy. Ti Vás totiž poznají podle pachu. Poté, co Ocelot vypálí Snakovi oko v mučírně, už buďte v obleku majora ostražití, protože při bližším kontaktu Vás již poznají.


Raikov má střevní potíže

Vyhoďte do vzduchu sklad s jídlem v Groznyj Gradu. Vemte do ruky nějaké shnilé jídlo a hoďte mu ho před záchody. Až si ho vezme, zaběhne do kabinky a zamkne se. Zaťukejte mu na dveře a vyslechněte si vtipnou hlášku.


Tajné informace o parťácích na vysílačce

Pro odkrytí nezveřejněných informací o Vašich kolezích jim volejte stále dokola i když nic nepotřebujete. Po čase se odkryje nezveřejněná informace a někdy i další obrázek.


Probodaný Snake šípy

Během souboje s Fearem se nechte párkrát střelit šípy. Nevytahujte je a poražte Feara. OŠípy ve Snakovi zůstanou až do konce hry. Během cutscén ale nejsou vidět.


Chyba v úzkých prostorech

Zvolte si v inventáři dalekohled a poté ho lehkým stisknutím R2 do inventáře vraťte. Jděte do úzkého prostoru, jakým je například větrací šachta, a těsně předtím, než se kamera automaticky přepne do režimu první osoby, si okamžitě opětovným lehkým stisknutím R2 dalekohled znovu vemte do ruky. Snake se bude pohybovat dopředu s dalekohledem před očima sám a vy nad ním ztratíte kontrolu. Jediné, co můžete udělat, je vrátit dalekohled zpět do inventáře, čímž se všechno opět vrátí do normálu.


Ocelot je dobrý muž

Během souboje s Volginem hoďte Ocelotovi sledujícímu průběh bitvy na plošině nad Vámi nějaké umělé jídlo (Calorie Mate, Ration, Instant Noodles...) a on Vám na oplátku hodí nějaké náboje do SAA či Life Recovery Medicine.


Otevření zamčených dveří v Groznyj Gradu

Všechny zamčené dveře můžete jednoduchým trikem otevřít ještě předtím, než získáte Raikovovu uniformu. Ulovte nějaké zvíře (zaživa) a hoďte ho před zamčené dveře. Až se zvíře doplazí ke dveřím, uvolní Vám cestu k drahoceným nábojům, předmětům nebo cestu k postupu ve hře.


Rozstřel při souboji s Ocelotem

Při souboji s Ocelotem vylezte na vystouplé místo uprostřed lokace. Vemte do ruky SAA (budete jej mít v inventáři po dokončení hry) a ihned ho rychlým tlačítkem - R2 schovejte. Počkejte, než Ocelot vyleze a pak si můžete užít duel ve stylu divokého západu.


Freestylový duel s revolverem proti Ocelotovi

Při souboji s Ocelotem vylezte na vystouplé místo uprostřed lokace. Vemte do ruky SAA a přepněte se do pohledu z první osoby. Začněte točit pravou páčkou a tím i samotným revolverem. V závislosti na tom, jak Vám to půjde, na Vás Ocelot bude reagovat.


Odraz střel z revolveru od zdi

Kulky v revolveru mají speciální schopnost odrážení od nerozbitných ploch (skála, strom...). Stačí do tohoto místa střelit a pak jen sledovat, jak se kulka odrazí. Je to užitečné pro zneškodnění nepřítele schovaného za rohem.


Sesílání včel

Nasaďte uniformu Hornet Stripe (získáte ji zabitím Paina na staminu). V ní máte zvláštní schopnost ochočit si včely ve Váš prospěch. Sestřelte úl tak, aby spadl poblíž Snakových nohou. Následně se kolem něj začnou rojit vosy. Nyní se stačí dostat k nepříteli a včely na něj začnou sami útočit.


Solid Snake na svačinku

Při souboji s The Boss můžete ulovit 3 velice zvláštní a vzácné druhy hadů: Snake Solid, Snake Liquid a Snake Solidus. Mimo jiné, chutnají výtečně a dodávají spoustu staminy.


Monkey Mask

Získejte pět nejlepších časů v misích Snake vs. Monkey.


Hořlaví nepřátelé

Vemte do ruky louč a dostaňte se nenápadně k nepříteli co nejblíž. Přepněte se do pohledu z první osoby a nasměrujte louč na nepřítele. Začne hořet a po chvíli je po něm...


Tichý sniper

Vemte do ruky dalekohled a namiřte na hlavu nepřítele (pro přesný headshot). Nechte dalekohled v ruce a do druhé ruky vemte zbraň (nejlépe Mk.22 s tlumičem). Nakonec rychle stiskněte L2 a hned poté R1 pro zadržení pohledu v namířeném směru a vystřelte.


Hladový gaviál

Vemte do ruky granát a až gaviál otevře ústa, hoďte mu ho tam.


Zrádce

Pokud si v Graniny Gorki Lab Exterior: Outside Walls nasadíte doktorský oblek a necháte se zpozorovat, tak vás stráže odvedou do vězení v domnění, že jste doktor na útěku. To vám urychlí cestu do laboratoře.


Zvětšování maxima životů

Kdykoliv se zraníte tak, že zranění musíte léčit v Cure, vyléčete to zranění pouze z části. Takže například při pořezání použijte pouze Suture Kit a zbytek nechte tak. Po vyléčení se Vám o kousek zvětší životy.Skryté pohledy

Když se při animaci v pravém horním rohu objeví značka R1, tak stačí zmačknout toto tlačítko a kamera se přehodí do pohledu z očí Snaka. Ve hře ale existují i skryté pohledy, na které vás tvůrci neupozorní. Tady je seznam všech pohledů


 1. Na začátku při rozevření padáku se podívejte nahoru, uvidíte znak FOX.
 2. Na konci Virtuous Mission, když zraněný Snake leží u řeky, tak se podívejte úplně doleva. Uvidíte tam kosti Sorrowa.
 3. Na začátku mise Snake Eater, když Snake ještě leží uvnitř letadla, se podívejte nahoru...
 4. Při prvním setkání s The Boss v misi Snake Eater. Až začne pršet, můžete za Boss vidět Sorrowa
 5. Při prvním setkání s Evou. Velmi nádherný pohled...
 6. Po probuzení Snaka a krátce poté při pohledu z okna na přicházející Ocelot Unit v lokaci Rassvet.
 7. V animaci po zneškodnění Ocelot Unit, ve které Ocelot drží Evu v šachu.
 8. Po vstupu do Ponizovje Warehouse: Exterior se spustí animace, ve které Snake v pozadí sleduje události. Budete vyzvání dvakrát pro pohled z první osoby.
 9. Během rozhovoru s Graninem budete mít opět několikrát možnost pohledu z vlastních očí.
 10. V animaci před soubojem s Endem.
 11. V horách poté, co Vám EVA dá zásoby, a pak krátce nato, až EVA zamíří na motorce do Groznyj Gradu, koukněte z pohledu očí.
 12. Během rozhovoru se Sokolovem se můžete podívat na fotku jeho rodiny.
 13. Při mučení poté, co Ocelot Snakovi vypálí oko, můžete vidět The Boss, jak na Ocelota dělá Ocelotovo slavné gesto. Krátce poté pak můžete ještě v dalším tajném pohledu zahlédnout, jak Vám Sorrow napovídá tajnou frekvenci pro útěk z cely.
 14. Po mučení Volginem se koukněte z pohledu první osoby a uvidíte tajnou frekvenci (144.75), která Vám umožní útěk z cely.
 15. Během tajné animace v cele s Johnnym. Snake se podívá na zadní stranu fotky, kde uvidí tajnou frekvenci (144.75).
 16. Po probuzení z klinické smrti na břehu řeky. Můžete opět zahlédnout Sorrowa.
 17. Při vstupu do jeskyně za vodopádem. Pak v následující animaci během večeře a po chvilce, až bude Snake chtít chytit motýla. A nakonec poté, co Vás EVA vyfotí svým tajným foťákem.
 18. V animaci po položení všech C3 a před soubojem s Volginem můžete několikrát zahlédnout Sorrowa.
 19. Uprostřed souboje s Volginem. Uvidíte Ocelota a jeho legendární gesto.
 20. Na Rail Bridge, až začne Snake mířit na most.
 21. Před soubojem se Shagohodem. EVA Vás políbí.
 22. Po porážce Shagohodu a Volgina se podívejte za EVU.
 23. Po smrti The Boss přiběhne její kůň, tak se tam rychle podívejte. Bude tam stát její duch, po boku Sorrowa.
 24. Před závěrečným duelem s Ocelotem, kdy snaží odvést pozornost od nabité zbraně, můžete z vlastních očí sledovat, kde je kulka ukryta.
 25. Až vám bude chtít prezident podat ruku, tak se rychle podívejte z okna. Uvidíte tam Ocelota jak na vás dělá jeho typické gesto.
 26. Úplně na závěr hry, když Snake salutuje nad hrobem The Boss, zmáčkněte R1. Uvidíte jak má Snake na krajíčku.
Frekvence

Major Tom/ Major Zero | 140.85

Většinou dodá nějaké informace o průběhu mise, prostě jen tak popohání dál, kdybyste náhodou zapomněli co máte dělat :)


Para-Medic | 145.73

Pomáhá Snakovi ohledně informací o jeho uloveném jídle, fauně i floře v okolí, kde se zrovna nachází, taky dodává info ohledně Snakova zdraví.


The Boss | 141.80

Té můžete volat pouze během průběhu Virtuous Mission. Dodává informace o přežití na bojišti, převážně o CQC a kamuflážovém systému hry.


Para-Medic - Save | 140.96

Jak už napovídá název, jde o ukládací frekvenci. Po každém uložení vám Para-medic povypráví o nějakém filmu.


Sigint | 148.41

Tomuhle se hodí zavolat pokud chcete vědět něco o svém vybavení (kamufláž, zbraň, item). Musíte si to vzít přímo do ruky nebo na sebe, aby vám o tom Sigint něco řekl.


EVA | 142.52

EVA podobně jako Major Zero dodává Snakovi info o průběhu mise a sděluje, kam dál.


Hudební frekvence

Během hry můžete zavolat na jisté frekvence, které Vám doplní životy či staminu a ještě Vám k tomu pěkně zahrají. Tyto frekvence Vám mohou vyzradit vojáci, které vyslechnete a při další hře se navíc změní. Zde jsou frekvence, které můžete použít při prvním hraní


140.01 - Salty Catfish / 66 Boys
140.52 - Rock Me Baby / 66 Boys
141.24 - Sea Breeze / Sergei Mantis
142.94 - Pillow Talk / Starry.K
144.06 - Jumpin' Johnny / Chunk Raspberry
147.08 - Surfing Guitar / 66 Boys
147.59 - Sailor / Starry.K
149.53 - Don't Be Afraid / Rika MuranakaRanky

EASY, VERY EASY

Chicken
 • Alert mód přes 300
 • Zabitých lidí přes 300
 • Sníst víc než 31 jídel
 • Přes 100 savů
 • Continue přes 60
 • Hrací doba přes 30 hodin

Flying Sqirell
 • Dohrajte hru bez jediného alertu

Swallow
 • Dohrajte hru pod 5 hodin

Piranha
 • Zabijte přes 300 lidí

Pig
 • Snězte přes 31 jídel

Koala
 • Hrací doba přes 30 hodin

 • Cat
  • Přes 100 savů

  Hound(pouze na Easy)
  • Nepoužít žádný speciální předmět
  • 0 Alertů
  • 0 zabití
  • Pod 10 damage (life bar)
  • Nepoužít žádný life medicine
  • Herní čas pod 5 hodin
  • Méně než 25 savů
  • 0 continue
  • Získáte infinity face paint


  NORMAL

  Mause
  • Alert mód přes 300
  • Zabitých lidí přes 300
  • Sníst víc než 31 jídel
  • Přes 100 savů
  • Continue přes 60
  • Hrací doba přes 30 hodin

  Falcon
  • Dohrajte hru pod 5 hodin

  Shark
  • Zabijte přes 300 lidí

  Bat
  • Dohrajte hru bez jediného alertu

  Elephant
  • Snězte přes 31 jídel

  Capybara
  • Hrací doba přes 30 hodin

  Deer
  • Přes 100 savů

  Hound
  • Nepoužít žádný speciální předmět
  • 0 Alertů
  • 0 zabití
  • Pod 10 damage (life bar)
  • Nepoužít žádný life medicine
  • Herní čas pod 5 hodin
  • Méně než 50 savů
  • 0 continue

  Doberman
  • Nepoužít žádný speciální předmět
  • 0 Alertů
  • 0 zabití
  • Pod 10 damage (life bar)
  • Nepoužít žádný life medicine
  • Herní čas pod 5 hodin
  • Méně než 25 savů
  • 0 continue
  • Získáte infinity face paint


  HARD

  Rabbit
  • Alert mód přes 300
  • Zabitých lidí přes 300
  • Sníst více než 31 jídel
  • Přes 100 savů
  • Continue přes 60
  • Hrací doba přes 30 hodin

  Flying Fox
  • Dohrajte hru bez jediného alertu

  Hawk
  • Dohrajte hru pod 5 hodin

  Mammoth
  • Zabijte přes 300 lidí

  Sloth
  • Hrací doba přes 30 hodin

  Zebra
  • Přes 100 savů

  Doberman
  • Nepoužit žádný speciální předmět
  • 0 Alertů
  • 0 zabití
  • Pod 10 damage (life bar)
  • Nepoužít žádný life medicine
  • Herní čas pod 5 hodin
  • Méně než 50 savů
  • 0 continue

  Hound
  • Nepoužit žádný speciální předmět
  • 1 Alert
  • 0 zabití
  • Pod 10 damage (life bar)
  • Nepoužit žádný life medicine
  • Herní čas pod 5 hodin a 15 min.
  • Méně než 50 savů
  • 0 continue

  Fox
  • Nepoužit žádný speciální předmět
  • 0 Alertů
  • 0 zabití
  • Pod 10 damage (life bar)
  • Nepoužit žádný life medicine
  • Herní čas pod 5 hodin
  • Méně než 25 savů a 0 continue
  • Získáte infinity face paint


  EXTREME

  Ostrich
  • Alert mód přes 300
  • Zabitých lidí přes 300
  • Sníst více než 31 jídel
  • Přes 100 savů
  • Continue přes 60
  • Hrací doba přes 30 hodin

  Night Owl
  • Dohrajte hru bez jediného alertu

  Eagle
  • Dohrajte hru pod 5 hodin

  Whale
  • Zabijte přes 300 lidí

  Giant Panda
  • Hrací doba přes 30 hodin

  Hippopotamus
  • Přes 100 savů

  Orca
  • Při zabití 250 nebo více lidí

  Hound
  • Nepoužit žádný speciální předmět
  • 2 Alery
  • 0 zabití
  • Pod 10 damage (life bar)
  • Nepoužit žádný life medicine
  • Herní čas pod 5 hodin
  • Méně než 25 savů
  • 0 continue

  Doberman
  • Nepoužít žádný speciální předmět
  • 1 Alert
  • 0 zabití
  • Pod 10 damage (life bar)
  • Nepoužit žádný life medicine
  • Herní čas pod 5 hodin a 15 min.
  • Méně než 50 savů
  • 0 continue

  Fox
  • Nepoužít žádný speciální předmět
  • 1 Alert
  • 0 zabití
  • Pod 10 damage (life bar)
  • Nepoužit žádný life medicine
  • Herní čas pod 5 hodin a 15 min.
  • Méně než 50 savů
  • 0 continue

  Foxhound
  • Nepoužit žádný speciální předmět
  • 0 Alertů
  • 0 zabití
  • Pod 10 damage (life bar)
  • Nepoužit žádný life medicine
  • Herní čas pod 5 hodin
  • Méně než 25 savů
  • 0 continue
  • Získáte infinity face paint


  JAKÁKOLIV OBTÍŽNOST

  Scorpion
  • 1-20 alertů
  • 0-40 continue
  • 1-10 zabití

  Tarantula
  • 1-20 alertů
  • 0-40 continue
  • 101-299 zabití

  Centipede
  • 1-20 alertů
  • 41 nebo víc continue
  • 1-100 zabití

  Spider
  • 1-20 alertů
  • 41 nebo víc continue
  • 101-299 zabití

  Jaguar
   21-50 alertů 0-40 continue 1-100 zabití

  Panther
  • 21-50 alertů
  • 0-40 continue
  • 101-299 zabití

  Leopard
  • 21-50 alertů
  • 41 nebo víc continue
  • 1-100 zabití

  Puma
  • 21-50 alertů
  • 41 nebo víc continue
  • 101-299 zabití

  Jackal
  • 51-80 alertů
  • 0-40 continue
  • 1-100 zabití

  Alligator
  • 81-249 alertů
  • 41 nebo víc continue
  • 101-299 zabití

  Komodo dragon
  • 81-249 alertů
  • 41 nebo víc continue
  • 1-100 zabití

  Crocodile
  • 81-249 alertů
  • 0-40 continue
  • 101-299 zabití

  Iguana
  • 81-249 alertů
  • 0-40 continue
  • 1-100 zabití

  Hyena
  • 51-80 alertů
  • 41 nebo víc continue
  • 101-299 zabití

  Mongoose
  • 51-80 alertů
  • 41 nebo víc continue
  • 1-100 zabití

  Tasmanian devil
  • 51-80 alertů
  • 0-40 continue
  • 101-299 zabití

  Cow
  • Alert přes 300

  Pigeon
  • Bez zabití


  SPECIÁLNÍ RANKY

   Kerotan
  • Střelte všechny kerotan žabky
  • Získáte stealth kamufláž

  Markhor
  • Musíte chytit všechna zvířata, všechny léčivé i jedlé rostliny, houby a jídla jako jsou třeba nudle, RC mate atd.
  • Získáte EZ-gun.

  Tsuchinoko
  • Musíte dokončit hru s živým tsuchinokem v kleci

  Chameleon
  • 0 alertů
  • 0 continue
  • 0 life medicines
  • Získáte stealth kamufláž

  Leech
  • Musíte dokončit hru s přisátou pijavicí na těle.

  Anketa

  Jste spokojeni s délkou MGS: Ground Zeroes?

  Celkem 23573 hlasů | Staré ankety


  Přispějte prosím na webhosting!


  Informace a další formy podpory


  Přidejte si nás na Facebooku

  Hideout na Facebooku
  Design by Fineway Studios | HTML & CSS by RaĎim | PHP by snakeeater
  Copyright 2004-2007 Metal Gear Hideout