Metal Gear Hideout

 25.9.2021

Informace

 • Premiéra: 5.12.2006 na PSP
 • Výrobce: Kojima Productions
 • Vydavatel: Konami
 • Typ hry: Stealth Action
 • Počet hráčů: 1-6
 • Online: Ano
 • Věková kategorie: 17+
 • Jazykové mutace: JP, EN
 • Oficiální web: klikni zde

MGS: Portable Ops

Data vydání

 • Amerika(PSP) - 5.12.2006
 • Japonsko(PSP) - 21.12.2006
 • Evropa(PSP) - 4.5.2007

Hlášky

 • Elisa/Ursula: The futures we saw were one and the same. Snake...You will destroy Metal Gear... And you will create a new Metal Gear in its place...Your children...Les Enfants Terribles...Snake...Your son will bring the world to ruin...Your son...will save...the world.
168.png

Jakákoli vaše Metal Gear tvorba se může objevit na Metal Gear Store. Stačí napsat na admin@metalgearsolid.cz

Postavy

Big Boss a.k.a. Naked Snake

anglický dabér: David Hayter
japonský dabér: Akio Otsuka
info:
Po misi Snake Eater získal Snake titul Big Boss a odebral se do ústranní, odešel z jednotky FOX a zahodil svoji kariéru. O 6 let později se probouzí ve vězení na poloostrově San Hieronymo, kde Gene vyvolal povstání a chce použít Metal Gear proti SSSR. Snake se rozhodne ho zastavit. I přes loajalitu ke své zemi Snake nikdy nepřestal přemýšlet nad světem, jaký chce mít. Nad světem, který si kdysi vysnila The Boss. Vláda USA Snaka pokaždé jen využije jakou loutku pro vlastní účely a tentokrát tomu není jinak. Snake se ale rozhodne postavit se proti lžím a zkonstruovaným podvodům své vlády a bojovat o svůj vlastní svět, o ráj pro všechny vojáky - poprvé začíná snít o Outer Heaven.
Ve skutečnosti byl Snake vyslán na poloostrov San Hieronymo, aby se pokusil překazit Genovy plány a nedal mu jinou možnost než vystřelit na SSSR. Snake nakonec Gena zastaví, zabije ho a vrací se do USA jako hrdina a stává se velitelem nové oficiální jednotky FOX HOUND.


Roy Campbell

anglický dabér: Dave Agranov
japonský dabér: Toshio Furukawa
info:
On a jeho jednotka Zelených baretů byli vysláni na poloostrov San Hieronymo, aby zjistili, co se vlastně děje na údajně opuštěné ruské raketové základně. Jsou ale překvapeni jednotkou FOX, která pozabíjí všechny kromě Campbella. Ten končí ve vězení, kde se setkává se Snakem. Společně vytváří povstání proti Genovi a seskupují FOX HOUND, aby zabránili jednotce FOX ve vzpouře.


Gene a.k.a. Successor

anglický dabér: Steve Blum
info:
Gene, člen jednotky FOX, je výsledkem Projektu Successor, jehož cílem bylo vytvořit dokonalého velitele vojáků se superrychlými reflexy a bojovými schopnostmi. Gene byl zkonstruován dle legendárního vojáka The Boss. Byl vytvořen tak, aby byl schopen ovládat Nulla. Gene totiž může mluvit přesvědčovacím hlasem, kterým dokáže vnucovat svoji vůli komukoliv. Jako jediný dokáže probudit Elisu/Ursulu dle libosti. Gene dostal za úkol od Pentagonu zradit FOX a ukrást Metal Gear, aby nedošlo k předání Rusům. To udělá, ale dále nehodlá spolupracovat, má totiž vlastní plány – chce vystřelit Metal Gear do Virginie v USA, aby zničil Pentagon zároveň se CIA, čímž by zničil Philosophers a mohl nastolit nový světový řád dle své libosti. Vytvořil by národ těch nejlepších vojáků, které by vedl v boji za jeho svět, za jeho vizi budoucnosti. Tuto organizaci vojáků Gene nazývá Army’s Heaven. Snake ho na konci hry porazí a Gene mu dá film, na kterém jsou zaznamenány všechny finance, zdroje, pracovní síla...vše, co je k potřeba k vybudování Army"s Heaven. Poté Gene umírá.


Poručík Cunningham

anglický dabér: Noah Nelson
japonský dabér: Daisuke Gouri
info:
Cunningham, specialista FOXu na vyslýchání, byl vyslán za Snakem, aby se od něj dozvěděl, kde je druhá polovina Philosopher’s Legacy. Vláda USA totiž neustále věří, že ji má Snake. To ale není pravda. Pentagon poslal Snaka na poloostrov San Hieronymo, aby donutil Gena vystřelit Metal Gear na SSSR. Cunningham měl ohlídat, aby se nedostal příliš daleko a nepodařilo se mu Gena zastavit. Jeho mise ale byla neúspěšná - umírá v souboji se Snakem.


Null a.k.a. Perfect Soldier

anglický dabér: Larc Spies
japonský dabér: Jun Fukuyama
info:
Už jako dítě měl Null skvělé bojové schopnosti. Snake byl svědkem toho, jak jako malý kluk jediným nožem pozabíjel několik nepřátelských mužů v Mozambiku. Poté ho Snake odvedl do Ameriky. Znovu ho potkává až na poloostrově San Hieronymo, kde ho Gene používá jako dokonalého vojáka. Null byl totiž součástí experimentu, který měl speciální výchovou udělat z obyčejného člověka supervojáka. Z Nulla se tak stala loutka, jejíž jediným cílem je splnit svoji misi. Po každé misi mu je vymazána paměť, takže ze svého života si nic nepamatuje. Gene je jediný, kdo mu může rozkazovat – byl pro to vytvořen. Null začne být posedlý zabitím Snaka, 2x se o to pokusí, ale je poražen. Snake mu řekne, že zná jeho jméno – Frank Hunter neboli německy Frank Jaeger. Null si vzpomene a Snake ho od Gena osvobozuje.


Python a.k.a. Anti-Snake

anglický dabér: Dwight Schultz
japonský dabér: Yusaku Yara
info:
Když zmizela The Boss, Python byl jediný člověk, na kterého se mohl Snake na bojišti spolehnout. Byli přátelé až do doby, než byl Python zraněn na přísně tajné operaci ve Vietnamu. Snake si myslel, že Python zemřel. Málem se tak stalo. Pythonovo tělo ztratilo schopnost regulovat svoji teplotu. Kdyby se s tím nic neudělalo, teplota by stále rostla a rostla, dokud by se Pythonovo tělo neuvařilo. Python byl ale vybaven speciálním oblekem, který má v sobě tekutý dusík. Tak je udržováno jeho tělo při stálé teplotě. S postupem času se Python naučil dusík ovládat a to z něj udělalo nadřazeného vojáka - je schopen zmražovat všechno kolem sebe. Python dostal od CIA za úkol eliminovat Snaka v případě, že by je někdy zradil. Proto se dva staří přátelé setkávají na bojišti jako nepřátelé, aby Python naplnil svůj účel. Snake ale Pythona porazí a odvádí ho pryč z poloostrova.


Elisa / Ursula

anglická dabérka: Tara Strong
japonská dabérka: Saori Goto
info:
Jejich rodiče byli jaderní fyzikové na základně Kyshtym v Ural Mountains v SSSR. Elisa a Ursula byly ozářeny a to v nich vyvolalo ESP(=Extra-sensory perception, tj. obrovské zesílení smyslů, získání schopností jako například předtuchy budoucnosti, ovládání telekineze, telepatie apod.) Elisa a Ursula byly testovány ve východním Německu, kde chtěli využít jejich ESP jako zbraň ve válce. Tehdy byly Ursula s Elisou jedna jediná osoba. Při umělém procesu zesílení jejich ESP byly ale rozděleny na dvě. Elisa získala tu lidskou stránku a Ursula ty nejsilnější schopnosti ovšem za cenu ztráty všech emocí. Gene je z Německa zachránil a tak se sestry přidaly k jeho povstání. Elisa/Ursula jsou tedy 2 osoby v jednom těle, které střídá Gene dle potřeby pomocí svého hlasu. Zatímco Ursula je členka jednotky FOX a na straně Gena, Elisa nemůže dovolit Genovi použít jaderné zbraně, proto pomáhá Snakovi. Na konci hry ji Gene za zradu zabíjí, ještě před smrtí ale vysloví Elisa/Ursula proroctví: Snake zničí Metal Gear a na jeho místo vytvoří nový. Jeho syn zničí svět…jeho syn svět zachrání.Elisa/Ursula tím myslí Les Enfants Terrible projekt, ve kterém bude Big Boss naklonován a jeho syn Liquid Snake uvede svět do záhuby. Solid Snake svět zachrání.


Ghost a.k.a. Sokolov

anglický dabér: Brian Cummings
japonský dabér: Naoki Tatsuta
info:
Sokolov prožil hrůzostrašné chvíle v Groznyj Gradu, kde ho mučil Volgin málem až k smrti. Díky Genovi ale Sokolov přežil a dokonce se přidal na stranu Západu, aby mohl opět vidět svoji rodinu. Dostal Graninovy plány na sestrojení Metal Gearu a začal na něm pracovat. Když se ale dozví, že Metal Gear má být použit proti SSSR, kontaktuje Snaka jako Ghost a začne mu pomáhat při jeho misi. Nakonec mu pomůže Metal Gear zastavit.


Plukovník Skowronski

anglický dabér: Charlie Schlatter
info:
Poté, co SSSR nechal své vojáky opuštěné na San Hieronymo, Skowronski i nadále vedl raketovou základnu jakoby byla plně funkční. Snaží se sabotovat Genovo konání, ale nedaří se mu to. Skowronski má svoji vlastní sbírku útočných letadel, kterou nadevše miluje. Jeho posledním pokusem o znovuzískání základny je aktivace Metal Gearu, kterým chtěl zabít Gena. Selže.


Major Ocelot

anglický dabér: Josh Keaton
japonský dabér: Takumi Yamazaki
info:
Je v pozadí celého příběhu. Jeho cílem je zničit Philosophers a zaujmout jejich místo – vytvořit svět tak, jak si ho představovala The Boss. Zavraždí ředitele CIA a ukradne mu dokumenty, ve kterých je seznam členů Philosophers a také druhá polovina Philosopher’s Legacy. Společně s Majorem Zero zakládá Patrioty, ale odmítá předat Legacy, pokud se nepřidá i Big Boss.


Major Zero

anglický dabér: Jim Piddock
japonský dabér: Banjo Ginga
info:
Vypadá to, že Major Zero je hlavní zakladatel Patriotů. Celá mise Snake Eater byla do detailů naplánovaná a Major Zero v pozadí tahal za provázky. Nikde ve hře není přesně řečeno, že je to doopravdy Major Zero, mluví se o něm jako o „muži se stejným krycím jménem jako Null“. Null = nula = Zero.


Paramedic

anglická dabérka: Heather Halley
japonská dabérka: Houko Kuwashima
info:
Paramedic Snakovi pomáhá a jako první ho informuje o situaci mimo poloostrov. Řekne Snakovi, že se nemůže vrátit do USA, protože je obviněn z velezrady. Pomáhá Snakovi přes vysílačku.


Sigint

anglický dabér: James C. Mathis III
japonský dabér: Keiji Fujiwara
info:
Pomáhá Snakovi na jeho misi pomocí vysílačky.


Anketa

Jste spokojeni s délkou MGS: Ground Zeroes?

Celkem 23573 hlasů | Staré ankety


Přispějte prosím na webhosting!


Informace a další formy podpory


Přidejte si nás na Facebooku

Hideout na Facebooku
Design by Fineway Studios | HTML & CSS by RaĎim | PHP by snakeeater
Copyright 2004-2007 Metal Gear Hideout